DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Hemşirelik Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Tıp alanında uzun yıllar boyunca hak ettiği ilgiyi görmeye başlayan hemşirelik sosyal zekası kuvvetli ve empati kabiliyeti gelişmiş pek çok öğrencinin maddi ve manevi tatmine ulaşabileceği bir yüksek öğrenim bölümüdür. Zor durumdaki hastaların ihtiyaç duyduğu psikolojik ve ruhsal desteği sağlayan ve doktorların gözünden kaçan detayları yakalayarak iyileşme sürecinde olan kişilerin en büyük yardımcılarından olan hemşireler, mesleki koşullarının da günden güne iyileşmesiyle çok daha saygın bir statüye kavuşmuşlardır. Yazımızın içeriği olan Polonya’da hemşirelik eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin hangileri olduğuna değinmeden önce, Polonya’nın hemşirelik alanında köklü üniversitelerinin bulunduğunu belirtmek isteriz.

İnsan ilişkilerinin son derece gelişmiş olduğu ve sosyal dinamiklerin büyük önem taşıdığı Avrupa kıtası hemşirelik eğitiminin en iyi alınabileceği yerlerden birisidir. Bu mesleğin gerektirdiği önemli psikolojik ve pedagojik detaylara gereken ilgiyi gösteren Avrupa üniversiteleri bilgili, duygusal zekası yüksek ve hastalarının ihtiyaçlarını çok iyi anlayan hemşireler yetiştirmişlerdir.

Hemşirelik alanında diğer seçeneklere kıyasla çok daha iyi bir yurtdışı eğitimi imkanı sunan Avrupa devletleri arasında en çok öne çıkan seçenek Polonya’dır. Bu mesleğin gerektirdiği etiğin ve ahlakın toplumun dinamiklerine nakış gibi işlendiği bir ülke olan Polonya bu avantajının dışında yüksek öğrenim konusunda da diğer Avrupa ülkelerine göre daha tercih edilebilir bir noktadadır. Polonya’da hemşirelik eğitimi alacak öğrenciler haftada 20 saat part-time çalışma imkanına, sınavsız eğitim seçeneğine sahip olmakla beraber ekonomik açıdan Avrupa’nın en uygun ülkelerinden birisinde yüksek öğrenimlerini sürdürme şansına erişeceklerdir.

Polonya’da alınabilecek en iyi hemşirelik eğitimlerinden birini veren üniversitelerin arasında öne çıkan seçenek Lodz Tıp Üniversitesi’dir. Ülkenin en köklü iki tıp kurumunun birleşmesinden doğan Lodz Tıp Üniversitesi’nde tıbbi kadrolara verilen güncel ve profesyonel eğitim sürekli olarak geliştirilmektedir. Üniversitenin eğitim süreci çeşitli topluluklar ve ulusal sağlık sistemlerine bağlı birimlerde iş yapacak uzmanlar yetiştirme odaklıdır. Avrupa Birliği kapsamında Polonya hükumeti tarafından onaylanan kararların gereklerine uygun olarak yenilenen eğitim olanaklarına sahip olan Lodz Tıp Üniversitesi’nin verdiği akademik dereceler Polonya’nın 1 Mayıs 2004’te AB üyeliğine hak kazanmasından bu yana AB üyesi 25 ülkede geçerlilik kazanmıştır.

Yaklaşık 1.600 akademisyenin ve eğitim personelinin görev yaptığı Lodz Tıp Üniversitesi hemşirelik bölümü öğrencilerine sosyal psikoloji, pedagoji ve hasta psikolojisi tabanlı beşeri bir eğitimle beraber tıp tekniklerinin yoğunlaştırılmış bir şekilde öğretildiği teknik bir eğitim de vermektedir. Üniversitenin böylesine kusursuz bir sentezi bir araya getirmeyi başardığı eğitim programları hem Polonyalı hem de yabancı öğrenciler tarafından büyük bir ilgi görmüştür. Kurum yabancı öğrencilere sağladığı tolerans sayesinde yurtdışında hemşirelik eğitiminin önemli duraklarından birisi haline gelmiştir.

Polonya’da hemşirelik eğitimi almak ve yurtdışı üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız