DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz  Saygın Kurumlar

Hukuk dünyada ve ülkemizde en çok okunmak istenen bölümlerden biri. Bunun sebeplerinin başında, hukukun neredeyse insan yaşamının her alanında önemli bir yerde olması. Bu yüzden her zaman nitelikli hukukçulara, ülkelerin hukuk sistemlerinin düzgün ve şeffaf bir biçimde işleyebilmeleri için, ihtiyaç duyuluyor. Bu alanın eğitimini almak isteyen öğrenciler de her yıl yurt dışında hukuk eğitimi almanın yollarını arıyor. Ayrıca artık sınav engeline takılmadan Avrupa’da hukuk okumak isteyen öğrenci adayları için sınavsız hukuk eğitimi olanakları da mevcut. 

Öğrenci Dostu Polonya

Polonya Avrupa’da üniversite okumak isteyen tüm dünyadan öğrenciler için ilgi çekici bir ülke. Yaşam ve okul harç giderlerinin Batı Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kent ve okullara nazaran çok daha uygun olması, yüksek kaliteli eğitim olanakları, tam teşekküllü eğitim/araştırma kurumları, öğrenci dostu kentleri ve zengin sosyo kültürel yaşamıyla orada eğitim almaya gidecek olan bireylere her anlamda farklı avantajlar sağlıyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak Polonya’da hukuk eğitimine karar vermeniz için sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Aslında daha çok yüksek kaliteli teknoloji, mühendislik gibi alanlardaki eğitimleriyle öne çıkan bir ülke olsa da Polonya’da iyi hukuk eğitimi veren köklü üniversiteler var. Bu yazımızda niyetimiz bu okullardan birkaçından sizlere bahsetmek…

Varşova Üniversitesi

Polonya’nın başkenti Varşova’da yer alan bu okul, Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer aldığı gibi, Times ve Shangay yüksek öğrenim sıralamalarında da üst sıralarda yer almaktadır. Hukukla birlikte genellikle diğer beşeri bilimlerde uzmanlaşmış bir eğitim yelpazesi sunan okulda Finans, İngilizce Dil ve Edebiyatı, Uluslararası İlişkiler, Siyasal Bilimler gibi bölümler de mevcut. Eğitim dili ise İngilizce olarak belirlenmiş. 

Varşova Üniversitesi topluluğunda öğrenciler, doktora öğrencileri, çalışanlar ve diğer programların yanı sıra Erasmus+ programı kapsamında hibe alanlar dahil olmak üzere 4.400 yabancı bulunmaktadır. İspanya, Almanya, İtalya, Fransa ve Türkiye’den gelenler bu sıralamada ilk beş ülkeyi oluşturmaktadır. 

Wroclaw Üniversitesi

Wrocław Üniversitesi, üç yüzyılı aşan zengin bir tarihe sahiptir. Leopold I Habsburg tarafından kurulan üniversite, Cizvitler tarafından yönetilen mütevazı bir okuldan evrilerek Polonya'nın en büyük akademik kurumlarından biri haline gelmiştir. 19. yüzyılın başında Üniversitede beş fakülte bulunuyordu: Felsefe, Katolik Teoloji, Evanjelizm teolojisi, Hukuk ve Tıp. Daha sonra pek çok bölüm, laboratuvar ve bir doğa müzesi eklenerek genişletilmiştir.

Bu okulda da Hukuk bölümüyle birlikte pek çok beşeri bilimlerde uzmanlaşılmıştır. Dilbilim, Arkeoloji, Siyasal Bilimler gibi bölümleri de dikkat çekmekte olan okulda İngilizce dilinde eğitim verilmektedir. 

Bize Ulaşın

Yurt dışında hukuk eğitimi, Polonya’da eğitim koşulları gibi konulardaki sorularınız ve merak ettiğiniz her şey hakkında uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bizlere sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz... 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız