DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da İngilizce Eğitim Veren Üniversiteler

Yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin aklına ilk olarak öğrenci dostu olmasıyla gelen Polonya, bugün dünyanın en iyi 1000 üniversiteleri arasında yer alan okullara ev sahipliği yapmasıyla da bilinir. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için, Polonya’da İngilizce eğitim veren üniversitelere geçmeden önce Polonya’daki üniversite hayatının nasıl olduğunu ve oradaki olanakların neler olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Kaliteli olmasının yanında uygun ve ucuz olanakları ve yaşam maliyetlerinin düşük olmasıyla bilinen Polonya’da, üniversite eğitimi almak, yurt içinde üniversite okuyan pek çok öğrenciye kıyasla belki de daha az masraflı bir eğitim olanağı sağlayacaktır. Dünyanın pek çok yerinden öğrenci ağırlayan okullarıyla Polonya’da üniversite eğitimi almak, cazip ve alternatif bir tercihtir diyebiliriz. Bu bağlamda eğitim ve yaşam maliyetlerinin hemen hemen aynı olması, hatta neredeyse daha düşük olması özellikle Türk öğrenciler için oldukça avantajlıdır.

 

Disiplinli ve yüksek kalitedeki okullarıyla Polonya, bir Avrupa ülkesi olduğu için elbette yüksek standartlara sahip bir eğitim modeli uygulamaktadır. Önemli bilimsel projelere ve başarılara imza atan Polonya üniversiteleri, uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın ve eğitimin beşiğidir diyebiliriz.

 

Ayrıca sınavsız eğitim olanağı ile, üniversite sınavına girmeksizin istediğiniz bölümde okuma imkanı veren Polonya üniversiteleri, bu bağlamda da öğrenciye hem sağlıklı, hem başarılı bir eğitim-öğretim alma olanağı sunar. Polonya’da üniversite okumak iyi bir fırsat olduğu kadar, yurtdışında üniversite okumak isteyen tüm öğrencilere de güzel bir eğitim hayatı ve yaşam deneyimi katmaktadır.

 

Polonya’da İngilizce eğitim veren üniversitelerden bahsedecek olursak, ilk olarak 

Jagiellonian Üniversitesini ele alabiliriz. Tarih kokan Krakow şehrinde kurulmuş olup Polonya’nın en eski ve köklü üniversitesi olan Jagiellonian Üniversitesi, 1364 yılında inşa edilmiştir. Eğitim dilinin İngilizce olduğu üniversite özellikle Tıp ve Diş Hekimliği bölümleri ile kaliteli bir eğitim vermektedir. 16 fakülteden oluşan Jagiellonian Üniversitesi, 4.000’den fazla akademisyenle 40.000’in üzerinde öğrenciyi geleceğe hazırlar. Özellikle Tıp alanındaki başarılarıyla bilinen okulda 150’den fazla öğrenci topluluğu bulunmaktadır.

 

Polonya’da İngilizce eğitim veren bir diğer kaliteli üniversite ise, Varşova Teknoloji Üniversitesi, köklü ve sağlam eğitim modelini 1826 yılından beri sürdürmektedir. Polonya’nın hem en eski, hem de en iyi teknik üniversitelerinden biridir. Başarılı ve köklü eğitim modeliyle, geleceğin en iyi mühendislerini yetiştirmeyi misyon edinmiş üniversite, bugün yurtdışında teknik üniversite okumak isteyen pek çok öğrencinin gözdesidir diyebiliriz.

 

Polonya’da İngilizce eğitim veren üniversitelerden son olarak Varşova Üniversitesinden bahsedeceğiz. Okul, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversiteleri Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. 35 doktora programı, 3 MBA programı, 130’un üzerinde doktora sonrası programı ve daha pek çok başarılı programla eğitim hayatını sürdüren Varşova Üniversitesi, idealinizde olan bölümü okumanız için sizi her yönden desteklemektedir.

 

Polonya’da üniversite okumak ve bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in deneyimli eğitim danışmanlarıyla görüşebilir; İstanbul, İzmir ve Ankara ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız