DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da İnşaat Mühendisliği Okumak

Ekonomik merkeziyetçiliğin önem kazanmasıyla beraber insanoğlunun barınma ihtiyacının maddi gelir karşılığında sistematik bir şekilde sağlanması inşaat mühendisliği alanının değer ve önem kazanmasının yolunu açmış, barınmanın devletleştirilmesi ve tapuya tabi olmasıyla beraber hukuki zemin kazanan inşaat mühendisliği akademik eğitim kapsamına alınarak öğrenci yetiştirmeye başlamıştır. Varlığını insanlık tarihindeki en köklü mesleklere ve kurumlara borçlu olan inşaat mühendisliği bu sebepten dolayı maddi kazancı hayli yüksek olan bir alan haline gelmiş ve iyi bir gelecek inşa etmek isteyen pek çok sayısal öğrencisinin tercihi olmuştur.

İyi bir geleceğin anahtarını öğrencilerin ellerine teslim edecek kadar kaliteli bir inşaat mühendisliği eğitimi ise genellikle yurtdışında verilmektedir. Bunun ana sebebi ise Türkiye’nin yurtdışına kıyasla inşaat mühendisliğinin gerektirdiği teknik konularda aceleci davranan ve bu sebepten dolayı pratik açıdan gerekli uygulanabilirliğe ve kusursuzluğa ulaşamayan bir inşaat mühendisliği eğitimi vermesidir. Doğal bir analitik düşünme yeteneğine sahip olan inşaat mühendisliği adaylarının pek çoğu bu durumun farkına varmakta ve iyi bir inşaat mühendisliği eğitimi için yurtdışına yönelmektedirler.

Yurtdışında alınacak bir inşaat mühendisliği eğitiminin peşine düşen bu adayların en çok tercih ettiği ülkelerin arasında sunduğu sınavsız üniversite imkanlarıyla tanınan Polonya gelmektedir. Demirperde’den ayrıldığından bu yana Avrupa fonları sayesinde eğitime büyük bir yatırım yapma fırsatı bulan Polonya son yıllarda öğrenci dostu ve uygun bir ülke olarak adını duyurmuştur ve bunun en büyük sebeplerinden birisi bünyesinde eğitim gören öğrencilere haftada 20 saatlik yarı zamanlı bir çalışma fırsatı sunmasıdır.

Öğrenci dostu Polonya’da alabileceğiniz en kaliteli inşaat mühendislik eğitimini ise Varşova Teknik Üniversitesi vermektedir. 1826’dan beridir eğitim veren Politeknik Enstitüsü’nün mirasçısı olan bir geleneğe sahip olan eğitim kurumu; Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesi’nin çabaları ile 1915 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Nesiller boyu mezunlar veren ve giderek artan bilimsel ve teknik başarılara imza atan üniversite özellikle inşaat mühendisliği alanında verdiği lisans eğitiminin kapsamlılığı sayesinde ülkenin göz bebeği haline gelmiştir. 

Polonya’nın yalnızca en iyi değil aynı zamanda en eski teknik üniversitesi olan Varşova Teknik Üniversitesi kendi kategorisi dahilinde Polonya Üniversiteleri arasında 9 yıl üst üste birinci olmuştur. 180’in üzerinde araştırma grubunun, organizasyonun ve topluluğun bünyesinde faaliyet göstermekte olduğu üniversite, 30’dan fazla çalışma alanında eğitim olanağı sunmaktadır. Öğrencileri ve öğretim üyeleriyle bir bütün olan üniversitenin en önemli misyonu ise akılcı ve bilimsel bir eğitimi geleceğe yönelik ön görülerle harmanlayarak teknik bilgiyi insanoğlunun ilerideki olası gerekliliklerine göre düzenlemek ve bu sayede hem akademik hem de pratik açıdan maksimum verimliliğe ulaşmaktır.

Polonya’da inşaat mühendisliği okumak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında detaylı ve sağlıklı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, en doğru bilgiyi edinebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız