DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Kaliteli Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

Yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri de hiç şüphesiz Polonya'dır. Bunun en büyük sebebi  kaliteli üniversitelerini bünyesinde bulunduruyor oluşunun yanında, ülkenin öğrenci dostu bir tavır sergiliyor oluşudur. Polonya uygun yaşam maliyetleri ve harç ücretleri ile Avrupa'da üniversite okumak isteyen pek çok kişinin en gözde yerlerinden biridir diyebiliriz. Peki Polonya'da kaliteli eğitim alabileceğiniz üniversiteler hangileridir?

Bilginin En Güncel Halini Alabileceğiniz Prestijli Bir Okul: Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlarda olan bir kurumdur. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir. Üniversite faaliyetlerinin temel konsepti, öğretim ve araştırmada birliktir. Müfredatındaki tüm branşların uyum içinde gelişmesi hedeflenmektedir. Varşova Üniversitesinde 3.750 akademisyen görev yapmakta olup dörtte biri profesör unvanına sahiptir. 3.350’nin üzerinde başlık altında araştırmalar yapılmakta, aynı zamanda bu araştırmacılardan eğitim alan öğrenciler de bu araştırma projelerinde yer alabilmektedir. Varşova Üniversitesi bünyesindeki araştırma ekipleri pek çok alanda dünya çapında ödül kazanmış, uluslararası araştırma programlarında yer almışlardır.

Güzel Sanatların Avrupa'daki Gözdesi: Varşova Avrupa Güzel Sanatlar Akademisi

Varşova Güzel Sanatlar Akademisi, yirmi sekiz farklı uzmanlık dalında sanat eğitimi vermekte olup eğitim faaliyetleri dokuz fakültede sürdürülmektedir: Resim, Grafik Sanatları, Heykel, İç Mekân Tasarımı, Sanat Eserlerinin Tasarımı ve Restorasyonu, Medya Sanatı, Sahne Tasarımı ve Görsel Kültür Yönetimi. Akademide 1500'den fazla öğrenci eğitim almaktadır, akademisyen sayısı ise 300’ü aşkındır. Profesörlerin çoğu kendi alanlarında seçkin sanatçılardır. Akademi, eğitim işlevinin yanı sıra şehrin kültürel ve sosyal yaşamında önemli bir rol oynamaktadır.

Kendini Sürekli Geliştiren Bir Kurum: Silesia Üniversitesi

Katowice'deki Silesia Üniversitesi, Polonya'nın en büyük ve dinamik gelişen devlet üniversitelerinden biridir. 1968 yılında kurulan Silesia Üniversitesi, çok geçmeden önemli bir akademik kurum ve disiplinler arası araştırma merkezi olarak ün kazanmıştır. Hızla değişen işgücü piyasalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak yeni programlar başlatma geleneği ile Silesia Üniversitesi, öğrencilere ilgi duydukları alanlarda çeşitli programlar ve özel eğitim alanları sunmaktadır.

Avrupa'da ve Polonya'da kaliteli bir yurt dışı eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ve bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız