DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Kaliteli Eğitim Nereden Alınır?

Öğrenci dostu olması ile bilinen Polonya; ülkemizden bir çok öğrencinin tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Köklü ve saygın Polonya üniversiteleri, eğitimini yurt dışında almak isteyenler için oldukça ideal okullardır diyebiliriz. Buradaki bir çok okul, dünyanın en kaliteli okulları arasında yer almakta olup, bünyesinde öğrencilere uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma vaat etmektedir. Peki Polonya'da kaliteli bir eğitim nerede alınır?

Dünyaca Ünlü Yönetmen Roman Polanski'nin Okulunda Okuyun! 
Lodz Film Okulu, 1948 yılında Polonya'nın Lodz kentinde kuruldu. Okulda film yönetmenliği, sinematografi, animasyon, film prodüksiyonu, oyunculuk, kurgu, senaryo yazarlığı ve hareketsiz fotoğrafçılık dersleri verilmektedir. Polonya'nın en iyi sinema okulu olan Lodz Film Akademisi'nin ünlü mezunları arasında Andrzej Wajda, Roman Polanski, Andrzej Munk, Krzysztof Kieslowski, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Zanussi ve Zbigniew Rybczynski gibi isimler yer alır. Okul, uluslararası adaylar için kurgu ve animasyonun yanı sıra film ve televizyon yönetimi ile sinematografi (DP) dersleri sunmaktadır.

100 Yıllık Geçmişi İle Adam Mickiewicz Üniversitesi
Polonya'nın en köklü okullarından biri olan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, Wielkopolska bölgesinin önde gelen akademik kurumu olup aynı zamanda Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Üniversitede toplamda 2.839 akademisyen ve 2.238 teknik-idari personel görev yapmaktadır. Kalisz, Gniezno, Pila, Slubice olmak üzere Poznan dışında 4 kampüsü bulunur. Eğitim, 15 fakültede verilmektedir. Toplam eğitim programı sayısı 228 olup bunlardan 19’u İngilizce müfredatlıdır. 

Dünya'nın En Kaliteli İlk 1000 Okulundan Biri: Lodz Tıp Üniversitesi
Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya’nın önde gelen tıbbi araştırma merkezlerinden biridir. Her yıl, yüzlerce araştırma hibesi dağıtılmakta, pek çok araştırma sözleşmesi yapılmaktadır. Mevcut durumda 300’den fazla bağımsız araştırma projesi yürütülmekte olup bunların 100 tanesi yeni projelerdir. Kurum, "Dünya'nın En Kaliteli İlk 1000 Okulu" listeleri arasında kendine yer bulmuştur. Lodz Tıp Üniversitesi, 1 Ekim 2002’de Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi olmak üzere iki tıp fakültesinin birleşiminden doğmuştur. 

Polonya'da kaliteli bir eğitim almak ve yurt dışı eğitimi hakkında detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız