DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Öğrencilik Hayatı Nasıldır?

Polonya'da Öğrencilik Hayatı Nasıldır?
Öğrenci dostu olması ile bilinen Polonya, yurt dışında üniversite okumak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerimiz için oldukça ideal bir ülkedir. Sınavsız eğitim imkanı sağlayan okullara ev sahipliği yapması ile bilinen ülke, gerek sosyal açıdan gerek kültürel açıdan gerek uygun yaşam koşulları açısından bir çok öğrencinin üniversite hayatını geçirdiği bir yerdir. Peki Polonya'da öğrencilik hayatı nasıldır? Hangi okullar sınavsız eğitim sunmaktadır?

Polonya Ve Öğrencilik Hayatı
Ülke uygun yaşam koşullarına sahiptir. Ulaşım, yeme-içme, konaklama açısından bir çok imkan sunan Polonya'da öğrencilik hayatı fazlasıyla keyiflidir. Avrupa'nın kendine has ülkelerinden biri olan Polonya'da ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Ülkede ulaşım otobüs, tramvay, troleybüs, metro ve tren ile yapılmaktadır. Şehir içi ve şehir dışı ulaşım oldukça rahat ve konforludur. Öğrenciler için aylık paso seçeneği bulunmaktadır ve hemen hemen tüm ulaşım araçlarında aktif olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca şehir içi ulaşımında pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi bisiklet kullanmanız mümkündür. Bisiklet kullanımı ile beraber aylık ulaşım giderlerinizi oldukça düşürebilir ve şehrin manzarasının keyfini de doyasıya çıkarabilirsiniz. Avrupa ülkelerinin çoğunluğuna kıyasla ekonomik açıdan son derece uygun olan Polonya, yeme içme maliyetleri açısından da son derece uygun ve lezzetli seçenekler sunmaktadır. Türk damak tadına yakın lezzetleri ile bilinen ülkenin en sevilen lezzetlerinden biri Sanok yemeğidir. Polonya’nın pek çok yerinde ve özellikle Varşova'da ucuz hostellerde dahi kaliteli hizmet alabilmeniz mümkündür. Şehrin turistik merkezlerine en yakın mesafede olan Old Town, turistler ve öğrenciler tarafından konaklamak için en çok tercih edilen bölgedir.

Polonya Üniversiteleri
Ülkede bir çok kaliteli kurum bulunmaktadır. Varşova Teknoloji Üniversitesi, geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdürmektedir. Bu geleneğin izi 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. Kesintiye uğramadan faaliyet gösteren Üniversite, nesiller boyu mezunlar vermiş, giderek artan bilimsel ve teknik başarılara imza atmıştır. Ülkenin bir diğer okulu Wroclaw Tıp Üniversitesi'dir. Wroclaw Tıp Üniversitesi’nin tarihi 1811’e, Prusya Kralı II. Wilhelm’in Frankfurt’ta bulunan Viadrina Üniversitesi’ni Wroclaw’a taşıma kararına uzanır. O dönemde anatomi, fizyoloji, dahili hastalıklar, doğum ve gebelik ile cerrahi fakülteleri bulunan WTÜ, kısa sürede Avrupa’nın tanınmış tıp okulları arasına girmiştir.

Polonya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız