DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Okumak: En İyi Teknik Üniversiteler

Polonya, Ortaçağ Avrupası’nın başından beridir bir ulus bilincine sahip olduğundan dolayı değerlerini oluşturmakta güçlük çekmemiş ve bu oluşturduğu değerleri modern çağa adapte etmeyi başarmış bir ülkedir. Bu sayede kendi kimliğini korumayı başararak günümüz ilerlemelerinden geri kalmamayı da ihmal etmeyen Polonya, Avrupa ülkeleri arasında bu kendine özgü durumundan dolayı büyük saygı uyandırmaktadır. Öğrenci dostu olması ile de yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok kişinin kalbini kazanan Polonya, köklü üniversite eğitimi olanağı sayesinde, eğitim konusunda da oldukça tatmin edici özelliktedir.

Binlerce yıllık bir kültürel zenginliğin eşsiz bir hassasiyet ile korunduğu bu ülke ayrıca Avrupa’nın öncüleri olarak kabul edilen diğer büyük ülkeleri birçok alanda örnek almış ve bazı alanlarda da bu ülkeleri geride bırakmaya başlamıştır. Yüksek öğrenim, özellikle de teknik eğitim tabanlı yüksek öğrenim bu alanlardan birisidir. Birkaç istisna dışında birçok Avrupa ülkesi eskiden sanayi devleri olmalarına rağmen zaman içerisinde farklı ihtiyaçlardan dolayı bu alanda bir duraklama devrine girmişlerdir. Bu fırsattan istifade eden Polonya ise bu süre zarfında hali hazırda önem verdiği teknisyen ve mühendis eğitimini daha da vurgulayarak tanınmış Avrupa üniversitelerinde dahi bulunamayacak bir teknik eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarının bünyesinde gelişmesini sağlamıştır. 

Kendi ekonomisini desteklemek adına zaman içerisinde bu gelişmiş kurumları yurtdışından gelen öğrencilere de açmaya başlayan Polonya, Avrupa’daki diğer rakiplerine kıyasla bu konuda da avantajlıdır çünkü çok daha uygun fiyatlı bir eğitim sunmakta ve bünyesinde eğitim gören öğrencilere ayda 80 saatlik bir part-time çalışma fırsatı da vermektedir. 

Teknik eğitime sunduğu önemi öğrencilere sağladığı imkanlarla birleştiren Polonya’da teknik tabanlı bir yüksek öğrenimi en iyi alabileceğiniz yer Wroclaw Teknik Üniversitesi adıyla da tanınan Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’dir. 1945 yılında kurulan bu üniversite Polonya’nın önde gelen bilim ve araştırma merkezlerinden birisidir. Avrupa’daki teknik üniversiteler arasında her geçen gün güçlenen bir konuma sahip olan Wroclaw Teknik Üniversitesi, araştırma potansiyeliyle, en yüksek seviyedeki eğitim kalitesiyle, inovasyon anlayışı ve sektörle arasındaki işbirliği anlaşmalarıyla teknik eğitime verdiği önem konusunda şüpheye yer bırakmamaktadır. Wroclaw Teknik Üniversitesi, iş piyasasında büyük değer gören ve hemen hemen her ülke tarafından aranan kaliteli uzmanları yetiştirmesiyle de dünya çapında tanınmaktadır.

Poznan Teknik Üniversitesi ise dünyanın önde gelen teknik üniversitelerinden biri olma misyonuyla harekete geçmiştir. Avrupa’da tanınıp takdir edilmiş dünyadaki eğitim kurumlarının aranan ortağı olmuş yüksek kalitede eğitim sağlamış ve dünya çapında yaptığı bilimsel çalışmalarla adını duyurmuştur. 27 çalışma alanında 100’den fazla uzmanlık seçeneği sunan PTÜ bu sayede bünyesinde teknik yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilerin seçeneklerini açık tutmalarına yardımcı olmaktadır.

Polonya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek ve Polonya’da teknik üniversite eğitimi almak isterseniz, zmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek alanında deneyimli eğitim danışmanlarımızdan yurtdışı eğitimi konusunda en doğru ve güvenilir bilgiyi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız