DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya’da Okurken Çalışmak

Avrupa’nın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapan Polonya’da üniversite okumaya karar verdiyseniz, Polonya’daki eğitim hayatınızı nasıl finanse edeceğiniz sorusu kafanızı kurcalıyor olabilir. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Polonya, diğer Avrupa Birliği üye devletleriyle kıyaslandığında, yaşam maliyetleri açısından son derece uygun bir ülkedir. Polonya’da bir öğrencinin aylık ortalama yaşam maliyetleri İstanbul ile benzerlik göstermektedir.

Ancak buna rağmen okurken aynı zamanda çalışarak harçlığınıza katkıda bulunmak istiyorsanız, Polonya’da yarı zamanlı çalışma seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yabancı öğrenciler herhangi bir Polonya yükseköğretim kurumuna kayıtlı oldukları sürece yarı zamanlı çalışabilmektedir, ancak AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları bu olanaktan yararlanmak için oturum iznine sahip olmalıdır. Nitekim bir üniversiteye kayıtlı olduğunuz sürece bu izne sahip olacaksınız. Öğrenciler için izin verilen çalışma süresi sömestr boyunca haftalık 20 saat (yarı zamanlı), tatillerde ise toplam 3 ay (tam zamanlı) olarak belirlenmiştir. Bu süre, üniversite öğrencilerinin yanı sıra tam zamanlı bir dil kursuna kayıtlı olanlar için de geçerlidir. Yani Polonya’da uzun süreli dil okuluna gidiyorsanız yarı zamanlı çalışma olanağından faydalanmanız mümkündür.

Polonya üniversiteleri, yaşam koşulları ve Polonya’da öğrencileri ilgilendiren konular hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, Ankara ve İzmir ofislerimizde hizmet veren deneyimli Draft Eğitim danışmanlarıyla irtibat kurabilir, dilerseniz randevu alarak danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız