DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Polonya'da Puansız Bölüm Okuyabileceğiniz  Üniversiteler

Öğrenci dostu bir ülke olması ile bilinen Polonya; yurt dışı eğitimi için oldukça tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Para birimi Zloty olan ülke, diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam maliyetleri ve giderler açısından oldukça uygun bir ülkedir. Polonya Orta Avrupa'da yer almaktadır ve konumu itibari ile Avrupa'nın en gözde ülkelerinden biridir. Avrupa'nın dokuzuncu büyük ülkesi olan Polonya, pek çok kaliteli üniversiteye ve dil okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. Polonya’da yaklaşık 310 özel üniversite ve yüksekokul, 138 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Ülkenin nüfusu göz önüne alındığında yüksek sayılabilecek bu sayı, eğitim pazarında rekabeti artırmış ve Polonya üniversitelerinin fiyatlarının diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha düşük kalmasını sağlamıştır. Bunda elbette ülkenin genel sosyoekonomik koşullarının ve eğitim politikasının da payı vardır. Polonya, yükseköğretime büyük önem veren ülkelerin başında gelmektedir.

Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi
1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Modern ekipmanlarla donatılmış uygulama laboratuvarları, çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da ötesinde bir eğitim sunmaktadır. Krakow AGH Bilim ve Teknoloji üniversitesinde 16 fakültede 13.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kendi bünyesinde verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Polonya’daki üniversite ve enstitülerin modernizasyonuna destek vermektedir. Pek çok üniversitenin akademisyenleri için de eğitim programları düzenleyen Krakow AGH Bilim ve Teknoloji üniversitesi araştırmalarıyla bilim ve teknoloji alanında Avrupa'da öncülük yapan bir eğitim kurumudur.

Lodz Üniversitesi
1945 yılında kurulmuştur. Üniversitede 12 fakültede, 45′den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim verilmektedir. Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. Üniversitede 45 bölümde, 180′den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA’de dâhil olmak üzere 90′dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. Üniversitede; İletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim verilmektedir.

Kurumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız