DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Sınav Şartsız Lisans Eğitimi Nereden Alınır?

Polonya, öğrenci dostu olarak bilinen ülkelerin başında gelmektedir. Zira diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam giderleri daha uygundur. Burada bulunan üniversiteler hem sınav şartsız öğrenci kabul etmekte hem de ilk 1000 üniversite arasında yer almaktadır. Yani siz üniversite sınavına girmeden, dünyanın en iyi okullarında eğitim alabilirsiniz. Üstelik bunu uygun harç ücretleri ve yaşam giderleri ile yapmanız mümkün. Peki Polonya'daki hangi üniversiteler hem sınav şartsız öğrenci kabul etmekte hem de kaliteli üniversiteler arasında yer almaktadır? İşte onlardan sadece birkaçı...

Polonya'nın En Eski Yükseköğretim Kurumu: Jagiellonian Üniversitesi
Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuştur. Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan itibaren uluslararası bir kurum olmuştur. Geçmişte pek çok milletten öğrenci bu üniversitede eğitim görmüştür. Tarihte Rusya, Prusya, Avusturya işgalleri ve iki Dünya Savaşı atlatan üniversite, Polonya mirasını koruyarak Avrupa’nın entelektüel mirasına katkıda bulunmayı sürdürmüştür.

Polonya'nın Köklü ve Saygın Kurumlarından Biri: Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi
1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Modern ekipmanlarla donatılmış uygulama laboratuvarları, çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da ötesinde bir eğitim sunmaktadır. Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi öğrencilerine sağladığı geniş imkanlarla da Avrupa standartlarında bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde,  pek çok sosyal tesis bulunmakta ve öğrenci kulüplerinin faaliyetleri için merkezler kurulmaktadır.

Yabancı Öğrencilere Ücretsiz Lehçe Verilen Bir Okul: Lodz Teknoloji Üniversitesi
Polonya'nın en büyük ve önemli üniversitelerinden biri olan Lodz Teknoloji Üniversitesi; 1945 yılında kurulmuştur. Fakültelerinde gotik ve barok mimarisinden esintiler bulabileceğiniz üniversite, aynı zamanda bir devlet üniversitesidir. Şuanda 9 fakülte, 70 enstitü ve bölümde eğitim veren kurumun eğitim dili; Lehçe, İngilizce ve Fransızcadır. Polonya'nın öğrenci dostu bir ülke olmasından dolayı üniversitenin harç ücretleri diğer birçok Avrupa ülkesine göre çok daha uygundur ve öğrenciler burada uygun koşullarda eğitim alabilirler. 

Yurt dışında eğitim almak ve Polonya okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşmenizi öneririz. Bunu yapmanız için tek yapmanız gereken, iletişim formunu doldurmaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız