DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Sınavsız Öğrenci Kabul Eden Diş Hekimliği Fakülteleri

Diş hekimliği, ülkemizde ve dünyada en popüler mesleklerden biridir. Bu kadar popüler olmasının altında yatan pek çok neden vardır. Bu yazımızda öncelikle diş hekimliği okumanın avantajlarından, sonra da tıp alanında çok gelişmiş bir ülke olan Polonya’da sınavsız okuyabileceğiniz dişçilik fakültelerinden bahsedeceğiz.

Diş hekimliği, US News & World Report sıralamasında en iyi 100 meslek arasında üst üste dört kez ikinci sırayı almıştır. Yine ABD İstihdam İstatistiklerine göre diş hekimliği alanındaki istihdamın %17,5 artış sergilemesi, 2026 itibariyle 23.200 yeni diş hekimliği kadrosunun açılması beklenmektedir. 

Diş hekimliği, tıbbın önemli bir alanı olan ağız sağlığını hedef aldığı için insanların yaşam kalitesini doğrudan yükselten bir alandır. Bu anlamda sağladığı manevi tatmin büyüktür. Bu manevi tatminle doğru orantılı olarak çok iyi gelir olanaklarına sahiptir. Diş hekimi olduğunuz takdirde fakülteyi bitirdikten hemen sonra dilerseniz kendi muayenehanenizi açarak kendi işinizin patronu olabilir, yüksek gelir elde edebilirsiniz. ABD rakamlarına göre, 2014’te bir diş hekimi yılda ortalama 183.340 $ gelir elde etmektedir. Kendi işinizde çalışmanın bir diğer avantajı da ne kadar, nasıl ve nerede çalışacağınıza sizin karar vermeniz olacaktır.

Diğer taraftan, dilerseniz diş hekimliği alanında klinik ve akademik çalışma yapma yolunu da seçebilirsiniz. Diş hekimliği fakülteleri akademik ve klinik alanlarda ilerlemeniz için pek çok fırsat sunmaktadır.

Tüm bu avantajları nedeniyle diş hekimliği bölümleri, üniversite sınavlarında yüksek rekabetin yaşandığı bir alandır. Bu rekabet nedeniyle ancak çok yüksek puan alan adaylar diş hekimliği fakültelerine yerleşmekte, çeşitli nedenlerle istedikleri puanı alamayanlar ise hayallerine veda etmek durumunda kalmaktadır. Ancak istediğiniz dişçilik fakültesine yerleşemediyseniz hayallerinize veda etmenize gerek yok. Diş hekimliği fakültelerine sınavsız da yerleşebilirsiniz, üstelik Avrupa’nın en köklü üniversitelerine!

Draft Eğitim ayrıcalığıyla, Polonya’nın köklü üniversitelerinde sınavsız diş hekimliği seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Partner okullarımız arasında yer alan Lodz Tıp Üniversitesi, Wroclaw Tıp Üniversitesi ve Jagiellonian Tıp Üniversitesi, pek çok uluslararası sıralamada dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan kaliteli okullardır. Uluslararası tıp eğitimi alanında çok gelişmiş ülkelerden biri olan Polonya’nın yaşam şartları da ülkemize benzerdir. 

Saydığımız Polonya üniversitelerinde İngilizce diş hekimliği eğitimi almak size dünyanın kapılarını açacaktır. Diplomanız neredeyse dünyanın her ülkesi tarafından tanınacağı için, pek çok ülkede hekimliğinizi icra etme şansı bulacaksınız. Ayrıca yabancı dilinizi geliştirmek de kariyeriniz açısından size büyük bir esneklik sağlayacaktır. 

Polonya’da sınavsız diş hekimliği fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Geleceğinize geç kalmamak için Draft Eğitim’i seçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız