DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Sınavsız Psikoloji Eğitimi

Psikoloji alanı geçmiş ekollerin yeniden değerlendirilmesi ve yeni kuramların üretilerek bilimsel metoda uyarlanmasıyla geçmişte yitirdiği değerini yeniden kazanmaya başlayan ve bu sebepten dolayı yurtdışında eğitim görmek isteyen pek çok öğrencinin yöneldiği, insan zihnini keşfetmeye odaklı bireyler yetiştiren saygın bir alandır. Bu alanda alınacak bir eğitim sizi kariyerinizin ve dünyanın gerektirdiği sosyal ilişkiler kurma ve insanları algılama becerisiyle donatmakla kalmaz aynı zamanda hastalarınızı da çok iyi dinlemenizi sağlayacak empati becerisiyle de donatır.

Türkiye’de psikoloji bölümü öğrencilerini eşit ağırlık eğitimi ile kabul ettiğinden dolayı pek çok öğrenci bu bölümün eğitimini almak için yurtdışına yönelmektedir çünkü psikoloji sözel tabanlı bir alandır ve haliyle sözel zekaya sahip öğrenciler bu alana yönelik meraklarını ve potansiyellerini değerlendirmek için yurtdışını tercih etmektedirler. Yurtdışında psikoloji eğitimini olabilecek en kalifiye şekilde veren ülkelerin başında ise lisansüstü eğitimde Avrupa’nın yükselen değeri olan Polonya gelmektedir. 

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için Polonya fazlasıyla önemli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajların başında ülkenin lisans eğitimi kurumlarının sınavsız eğitim vermesi gelmektedir. Psikoloji bölümü puan açısından son derece yüksek bir bölüm olduğundan dolayı bu bölümde kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrenciler açısından sınavsız eğitim büyük bir şanstır. Bu şansın dışında Polonya, bünyesinde eğitim gören öğrencilere haftada 20 saatlik bir yarı zamanlı çalışma fırsatı tanımaktadır. Ekonomik anlamdaki bir diğer avantajı da Avrupa ülkelerinin genelinden ucuz olması olan Polonya sizi ekonomik ve akademik açıdan zorlamayacak kaliteli bir psikoloji eğitiminin adresidir.

Polonya’da sınavsız bir psikoloji eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin arasında en başarılı olanı elbette ki ülkenin tarihi başkenti Varşova’da bulunan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS)’dir. Psikoloji öğrencileri için üç yıllık bir lisans eğitimi sunan SWPS, Polonya’nın ilk özel üniversitesi olduğundan dolayı yüksek bir prestije sahiptir ve bu yüksek prestiji sayesinde bünyesinden mezun olan öğrencilere geniş çaplı staj imkanları sunarak kariyerlerinde hızla ilerlemelerini sağlar. Lehçe hazırlığa sahip olan bir psikoloji programının yanı sıra İngilizce eğitim de veren SWPS aynı zamanda makul ücretleri sayesinde de pek çok öğrencinin ve velinin gözdesi olmuştur. Yıllık 3800 Euro gibi bir rakamdan başlayan eğitim ücretine sahip olan SWPS’nin sağladığı bu ekonomik avantajın  getirileri ülkemizde bulunan özel üniversiteler ile arasında yapılacak bir ücret kıyası ile kendisini iyice belli etmektedir. 

Akademik açıdan pek çok başarılı öğrenciyi yetiştirmiş olan SWPS’nin son derece prestijli psikoloji bölümü; klinik psikoloji, davranış psikolojisi ve psikodinamik psikoterapi gibi kabul görmüş alanlarda sınavsız bir yurtdışı eğitimi sunmakta ve dünyanın dört bir yanından yabancı öğrenciyi cezbetmektedir.

Polonya’da sınavsız psikoloji eğitimi almak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız