DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Sınavsız Tıp Eğitimi Fırsatı

Öğrenci dostu ülke Polonya'da sınavsız Tıp eğitimi almak ister miydiniz? Polonya, en iyi Tıp üniversitelerinin yer aldığı ülkelerden biridir. Her yıl ABD, Kanada, Norveç, İsveç, Suudi Arabistan, Türkiye gibi ülkelerden Polonya’ya Tıp ve ilgili alanlarda eğitim almak için gelen binlerce öğrenci de bunun kanıtıdır. Polonya’da Tıp eğitimi alırken Batı Avrupa, Amerika veya Avustralya’daki okullara ödeyeceğiniz ücretlerden çok daha azını ödeyecek, aynı zamanda yüksek kaliteli eğitim alarak tüm dünyada tanınan bir tıp diplomasına sahip olacaksınız.

Polonya’da bir üniversitede Tıp okumaya karara verdiğinizde, diplomanızın herhangi bir yerde tanınıp tanınmayacağına dair endişe duymanıza hiç gerek yoktur. Bologna sürecine tabi olan Polonya üniversitelerinden alacağınız diplomalar bütün Avrupa’da geçerlidir. Dahası, Polonya’daki Tıp üniversiteleri, Uluslararası Tıp Eğitimi Direktörlüğü (IMED), Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG) gibi en önemli küresel kurumların yanı sıra Amerika’nın prestijli organizasyonu olan Ulusal Tıp Denetmenleri Kurulu tarafından akredite edilip listelenmiştir. 

Hangi Üniversiteler?
Polonya'da tıp eğitimi alabileceğiniz partner okullarımız arasında bulunan Lodz Tıp Üniversitesi, 1 Ekim 2002’de Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi olmak üzere iki tıp fakültesinin birleşiminden doğmuştur. Lodz Tıp Akademisi’nin kuruluşu 24 Ekim 1949 tarihine uzanmakta olup Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık fakültelerinin Lodz Üniversitesi’nden ayrılmasıyla kurulmuştur. Lodz Üniversitesi’nde tıbbi kadrolara sunulan güncel ve profesyonel eğitim sürekli geliştirilmektedir. Eğitim süreci, çeşitli topluluklar ve ulusal sağlık sistemlerine bağlı birimlerde çalışabilecek uzmanlar yetiştirmeye odaklanmıştır. 

Üniversite Hakkında
Eğitim olanakları, Avrupa Birliği kapsamında Polonya hükümeti tarafından onaylanan kararların gereklerine uygun olarak güncellenmektedir. Polonya’nın 1 Mayıs 2004’te AB üyesi olmasından itibaren, LTÜ’den alınan akademik dereceler AB üyesi 25 ülkede otomatikman tanınmaktadır.

Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya’nın önde gelen tıbbi araştırma merkezlerinden biridir. Her yıl, yüzlerce araştırma hibesi dağıtılmakta, pek çok araştırma sözleşmesi yapılmaktadır. Mevcut durumda 300’den fazla bağımsız araştırma projesi yürütülmekte olup bunların 100 tanesi yeni projelerdir. LTÜ pek çok prestijli akademik ve araştırma merkezleri ile kapsamlı uluslararası bilimsel işbirliği içerisinde faaliyet göstermektedir. Bunlardan bazıları:

Diğer kurumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için hemen aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız