DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Tıp Eğitimi

Polonya, en iyi tıp üniversitelerinin yer aldığı ülkelerden biridir. Her yıl ABD, Kanada, Norveç, İsveç, Suudi Arabistan, Türkiye gibi ülkelerden Polonya’ya tıp ve ilgili alanlarda eğitim almak için gelen binlerce öğrenci de bunun kanıtıdır. Polonya’da tıp eğitimi alırken Batı Avrupa, Amerika veya Avustralya’daki okullara ödeyeceğiniz ücretlerden çok daha azını ödeyecek, aynı zamanda yüksek kaliteli eğitim alarak tüm dünyada tanınan bir tıp diplomasına sahip olacaksınız.

Polonya’daki tıp üniversitelerinde hem son teknoloji tesisler bulunmakta hem de alanının en iyi akademisyenleri görev yapmaktadır. Bu akademisyenler, bilimin pek çok alanında dünyaca tanınan araştırmalara ve bilimsel başarılara imza atmıştır. Örneğin, ABD’deki ilk tam yüz naklinin Maria Siemionow adlı, Poznan Tıp Üniversitesi'nden mezun olan Polonyalı bir doktorun yönettiği bir ekip tarafından gerçekleştirildiğini biliyor muydunuz?

Polonya’da bir üniversitede tıp okumaya karara verdiğinizde, diplomanızın herhangi bir yerde tanınıp tanınmayacağına dair endişe duymanıza hiç gerek yoktur. Bologna sürecine tabi olan Polonya üniversitelerinden alacağınız diplomalar bütün Avrupa’da geçerlidir. Dahası, Polonya’daki tıp üniversiteleri, Uluslararası Tıp Eğitimi Direktörlüğü (IMED), Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG) gibi en önemli küresel kurumların yanı sıra Amerika’nın prestijli organizasyonu olan Ulusal Tıp Denetmenleri Kurulu tarafından akredite edilip listelenmiştir. Bunun yanı sıra, dünyanın en iyi üniversiteleriyle işbirliği halindedirler. Örneğin, Lodz Tıp Üniversitesi yakınlarda ABD’nin en iyi üniversitelerinden ikisiyle işbirliği yapmaya başlamıştır: Birmingham Alabama Üniversitesi (UAB, Atlanta) ve MD Anderson Kanser Merkezi (MDACC, Houston, Texas). MD Anderson Kanser Merkezi, dünyanın en önemli kanser tedavi ve araştırma merkezi olarak bilinmektedir.

Polonya'da tıp eğitimi alabileceğiniz partner okullarımız arasında Lodz Tıp Üniversitesi, Poznan Tıp Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi, Wroclaw Tıp Üniversitesi gibi okullar bulunmaktadır. Hepsi birbirinden nitelikli ve köklü olan bu kurumlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilir, dilerseniz alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan randevu alarak size uygun yurtdışı eğitim seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz. 

Polonya’da İngilizce müfredatlı tıp programları ve eğitim süreleri:

Temel program: Bir yıllık tıp hazırlık programıdır,

Lisans düzeyi tıp programı: 6 yıl,

Yüksek lisans düzeyi tıp programı: 4 yıl,

Dişçilik programı: 5-5,5 yıl (MDS),

Eczacılık programı: 5 yıl,

Hemşirelik programı: 3 yıl (B.Sc.),

Doktora programı: 3 yıl

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız