DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Üniversite Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Öğrenci dostu ülkeler dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri olan Polonya, yurt dışı eğitimi konusunda da kendini ispatlamış ülkelerin başında gelmektedir. Bünyesinde barındırdığı kaliteli ve saygın kurumlar ile ülke, Türkiye'den ve dünyanın pek çok yerinden de öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık 310 özel üniversite ve yüksekokula, 138 devlet üniversitesine ev sahipliği yapan Polonya, eğitim pazarında yalnızca öğrenim ücretlerinin uygunluğu ile değil okullarının başarısı ve kalitesi ile de rekabet gücünü arttırmıştır. İngilizce dilinde eğitim veren bölümlerinin sayısı hayli fazla olduğu için yabancı ülkelerden çok sayıda öğrenciye eğitim verebilmektedir. Elbette, Lehçe ve Rusça gibi diğer birkaç dilde de eğitim almak mümkündür. Peki Polonya'da üniversite eğitimi almak için 5 neden nedir?

Polonya Üniversitelerinde YÖK Denkliği Bulunmaktadır

Polonya’da devlet üniversitelerinde okumanın sağladığı avantajlardan ilki, diploma tanınırlığıdır. Polonya üniversiteleri Bologna sürecine dahil oldukları için ve güçlü akreditasyonları sayesinde alacağınız diploma tüm Avrupa’da ve dünyanın pek çok yerinde geçerli olacaktır. Başka bir deyişle, mesleğinizi dilediğiniz yerde icra edebilirsiniz! Özellikle ilk 1000’de yer alan Varşova Teknoloji Üniversitesi, Lodz Üniversitesi gibi kurumlarda eğitim aldığınızda dünyanın kapıları size açılacaktır.

Üniversite Sınavı Derdi Olmadan Hayallerinizdeki Bölümleri Okuyabilirsiniz

Polonya, sınavsız geçiş hakkı sağladığı için, üniversite sınavına girmeksizin size harika bir yurt dışı eğitimi olanağı sağlar. Bugün pek çok Türk öğrencinin korkulu rüyalarından biri olabilen üniversite sınavı, ideallerindeki eğitimi almak isteyen öğrenciler için zorlayıcı ve stres verici olabiliyor. Oysa Polonya’da lise diplomanızın ve notlarınızın denkliğine göre sınavsız bir şekilde dünyanın en iyi okullarından birinde kaliteli bir yurt dışı eğitimi alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlarla Kaliteli Bir Yurt Dışı Eğitimi

Polonya’da devlet üniversitelerinde okumak isteyip maddi koşullar nedeniyle emin olamayanlar için de birkaç haberimiz var. Öncelikle Polonya, Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen yaşam maliyetleri gayet uygun bir ülkedir ve fiyat endeksi ülkemize çok benzer. Yani Polonya’da yapacağınız masraflar ülkemizde ayıracağınız bütçeden çok farklı olmayacaktır. Bunun yanı sıra, Polonya üniversitelerinde okuyan öğrenciler haftalık 20 saat çalışma iznine sahiptir. Böylece hayalini kurduğunuz eğitimi alırken dilerseniz yarı zamanlı çalışarak bütçenize katkıda da bulabilirsiniz!

Üniversite Okurken Seyahat Edebilirsiniz

Polonya, Schengen bölgelerinden biri olduğu için, yurt dışında eğitim alan öğrencilere bir yandan da kolay ve keyifli bir Avrupa seyahatinin imkanını sunar. Okurken bol bol gezebileceğiniz için, ailenize ve sevdiklerini anlatabileceğiniz harikulade anılar ve deneyimler biriktirmiş olacaksınız.

Okurken Euro Kazanabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Polonya Hükümeti, yurt dışında üniversite okuyan öğrenciler için oldukça yararlı bir imkan sağlamaktadır. Öğrenciye okurken çalışma olanağı tanıdığı için, öğrencinin hem harçlığını çıkarmasına yardım ederken bir yandan da çalışma olanağı fırsatıyla kendisine yeni olanaklar elde etmesine imkan tanımaktadır.

Polonya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız