DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Üniversite Eğitimi

Polonya, özellikle Avrupa'daki öğrenci dostu ülkelerin başında gelmektedir. Birçok Türk öğrencinin bu ülkeyi tercih etme sebebi, ülkenin üniversitelerinde verilen kaliteli eğitimlerin yanında uygun yaşam giderlerine sahip olmasıdır. Orta Avrupa’da bulunan ve Avrupa’nın gelişen yüzü olan Polonya, Almanya’nın doğusunda, Rusya’nın batısında ve Baltık Denizi’nin güneyinde bulunmaktadır. Polonya, Avrupa’nın dokuzuncu büyük ülkesidir.

Polonya Hakkında
Polonya çok uluslu bir ülkedir diyebiliriz. Polonyalılar Slav kabul edilmekte olup nüfusun %98’ini Polonyalılar meydana getirir. Geri kalan küçük bir bölümünü ise Almanlar, Ukraynalılar ve Belarus kökenliler teşkil eder. Polonyalıların %65’e yakını genç olup, 15 ila 60 yaş grubu arasındadır. Halkın okuma yazma oranı %98’dir. Resmi dili Lehçe’dir. Ülkenin başkenti Varşova’dır. Diğer önemli şehirleri ise; Lodz, Krakow ve Gdansk’tır. 

Güvenli Bir Ülke!
Polonya, Avrupa'daki en güvenli ülkelerin başında gelmektedir. Polonya, Avrupa’daki en düşük suç oranlarından birine sahiptir. Bu nedenle güvenli ülkeler arasında yer almaktadır. Polonya aynı zamanda en ucuz AB ülkelerinden biridir. Her ne kadar AB’ye kıyasla çok ucuz da olsa Türkiye’yle hemen hemen aynı seviyede bir fiyat endeksi bulunmaktadır.

Polonya’da Eğitim Hakkında
Polonya’da eğitim ve öğretim imkanları oldukça geniştir. Resmi dili Lehçe olmasına rağmen çok sayıda üniversite İngilizce eğitim verir. Polonya’da eğitim ve yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olması ve yüksek eğitim kalitesi birçok değişik ülkeden öğrencileri Polonya'da eğitim almaya çekmektedir.

Polonya'da Eğitim Almak İçin Gereken Şartlar
Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen adayların lise mezunu olmaları yeterlidir. Öğrencilerin ayrıca Türkiye'de üniversite sınavında başarılı olmuş ya da bir üniversiteye yerleştirilmiş olmaları şartı aranmamaktadır. Polonya’da eğitim almak üzere başvuru yapan adaylar lisede almış oldukları dersler, başarı durumları, yeterlilikleri ve tercihleri doğrultusunda Polonya üniversitelerine yerleştirilmektedir. Polonya’da üniversite eğitimi İngilizce ya da Lehçe olarak alınabilmektedir. Polonya üniversite eğitim sisteminde lisans eğitimi 3 yıl sürer. 

Polonya üniversiteleri hakkında ücretsiz danışmanlık almak için ofislerimizi arayabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizle irtibat kurarak yüz yüze bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak sizlere ulaşım sağlayabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız