DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

Uygun yaşam masrafları, samimi kültürü ve köklü üniversiteleriyle Polonya, Avrupa’da eğitim almak için çok iyi bir tercihtir. Avrupa Birliği üyesi olmanın yanı sıra dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden kozmopolit bir eğitim kültürüne sahiptir.

Polonya üniversiteleri, Avrupa’da alanında en iyi araştırmacıların ve akademisyenlerin görev yaptığı köklü kurumlardır. Kalitesinden şüphe duymayacağınız Polonya üniversitelerinin eğitim standartları en yüksek AB standartlarına uygundur ve bazıları dünya en iyi üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de yer almaktadır. Bu üniversitelerde istediğiniz bölüme kayıt yaptırarak başarılı bir kariyer yolculuğunda ilk adımı atabilirsiniz.

Eğitim kalitesinin yanı sıra, Polonya’da üniversite eğitiminin avantajlarından bir diğeri de yaşam maliyetlerinin uygunluğudur. Eğitim hayatları süresince çoğu zaman aileleri tarafından finanse edilen öğrenciler için yurtdışı yaşam maliyetleri çok önemli bir konu olup hem ailelerin hem de öğrencilerin tercihlerini önemli ölçüde etkilemektedir. Polonya, bu konuda çok iyi bir fırsat sunar. Avrupa Birliği’nde yer almasına rağmen Polonya’daki ortalama yaşam maliyetleri ülkemize çok benzemektedir; başka bir deyişle, ülkemizde üniversite eğitimi için ayıracağınız bütçeyle Polonya’da üniversite okuma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Polonya üniversitelerinin bir başka avantajı, yabancı dilinize yapacağı katkıdır. Bologna sürecine dahil olduğundan dolayı dünyanın pek çok yerinden öğrenci kabul eden Polonya, farklı kültürleri buluşturan bu kozmopolit yapısı nedeniyle İngilizcenizi dilediğiniz kadar geliştirebileceğiniz bir ülkedir. İngilizce eğitim verilen üniversitelerde iş ve akademik İngilizcenizi de kusursuz bir seviyeye getirebilirsiniz.

Son olarak, özellikle ilk 1000’de yer alan Polonya üniversitelerinden alacağınız diploma YÖK tarafından kabul edilecektir. Bu da eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkenize dönerek çalışmalarınıza veya ticari hayatınıza burada devam etmek istediğiniz takdirde hiçbir sorun yaşamayacağınız anlamına gelir. Üstelik Avrupa’da eğitim aldığınız için rakiplerinizin bir adım önüne geçmeniz çok doğaldır.

Yukarıda belirttiğimiz bu nedenlerden dolayı, yurtdışında eğitim almak isteyenler için Polonya son derece iyi bir tercihtir. Polonya’da üniversite okumanın diğer avantajları ve süreçle ilgili detaylar hakkında bilgi almak isterseniz web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz Ankara ve İzmir ofislerimizle irtibata geçerek tecrübeli ve uzman Draft Eğitim danışmanlarından bilgi alabilir veya ofislerimizi ziyaret ederek ekibimizle yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız