DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Polonya'da Üniversite Okumak İçin Nedenler

Her yıl giderek daha fazla öğrenci, Polonya'da yurt dışı eğitimi almayı seçiyor. Öğrencilerin özellikle Polonya'yı tercih etmesinin nedenleri arasında yüksek kaliteli eğitim kurumları, düşük öğrenim ücretleri ve eşit derecede düşük yaşam maliyetleri gelmektedir. 

Kuzey Avrupa ovasının merkezinde yer alan Polonya, Doğu ve Batı Avrupa'nın coğrafi ve kültürel kavşağı olarak hizmet vermektedir. Polonya, 1000 yıldan daha uzun bir süre önce ilk Polonya devletinin kuruluşundan bu yana hayatta kalanların ülkesi olmuştur. Bugün Polonya, eski Doğu Avrupa devletlerinin en büyüğü ve Avrupa Birliği'nin en kalabalık yeni üyesidir.

Polonya'nin Eğitim Sistemi Orta Çağ'a Dayanmaktadır
Polonya’nın eğitim sistemi Orta Çağ’a dayanmaktadır. Örneğin Jagiellonian Üniversitesi, 14. yüzyılda kuruldu ve bugün Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biridir. Polonya'da, çoğu lisans düzeyinde olmak üzere 400'den fazla İngilizce müfredatlı okul bulunmaktadır. Polonya, Jagiellonian Üniversitesi ve Varşova Üniversitesi dahil olmak üzere birçok saygın üniversiteye sahiptir. Varşova Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) gibi saygın Amerikan üniversitelerinden daha iyi performans gösteren Top Coder uluslararası BT sıralamasında birinci sırada yer almaktadır. Polonya'daki yüksek öğretim kurumlarının sayısı son on yılda dört katına çıkarken, öğrenci sayısı beş kat artmıştır. Polonya'da öğrenim görmeyi seçen uluslararası öğrenciler, hızla gelişen akademik ortamda kaliteli bir eğitim alma fırsatına sahip olacaklardır.

Özellikle Polonya'nın tıp fakülteleri, giderek artan sayıda uluslararası öğrenci çekiyor. Kendi ülkelerinde tıp programına giremeyen birçok uluslararası öğrenci bunun yerine Polonya'da tıp okumayı tercih etmektedir. Polonya'daki tüm önde gelen üniversiteler, tıp, mühendislik, beşeri bilimler, işletme ve finans dahil olmak üzere İngilizce müfredatlı yüksek kaliteli programlar sunmaktadır.

Öğrenim ve Düşük Yaşam Maliyetleri
Polonya'daki üniversitelerin çoğu bir tür öğrenci yurdu sağlamaktadır. Eğer eve çıkmak ya da oda tutmak isterseniz aylık 80-100 Euro civarı bir oda kirası ödemeniz mümkün. Üniversitede konaklama yapmakla ilgileniyorsanız, kabul mektubunuzu alır almaz üniversitenizle iletişime geçmelisiniz. Polonya'daki birçok öğrenci, konuma bağlı olarak aylık 100-200 Euro arasında değişen maliyetlerle paylaşımlı apartmanlarda veya evlerde yaşamayı seçmektedir.

Polonya'da eğitim almak her açıdan avantajlıdır. Polonya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşmenizi tavsiye ederiz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız