DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Üniversite Okumanın Avantajları

Polonya, özellikle öğrenci dostu olması ile bilinen bir ülkedir. Avrupa'nın en köklü okullarına ev sahipliği yapması ile bilinen ülke, bünyesinde eğitim almaya gelen öğrencilere haftada 20 saatlik çalışma izni vermektedir. Bu sayede öğrenciler hem yabancı dillerini geliştirme imkanı bulmakta hem de cep harçlıklarını çıkarabilmektedir. Ayrıca ülkenin üniversiteleri, dünyanın en kaliteli ilk 1000 okulu arasında bulunmaktadır ve diplomaları uluslararası geçerliliğe sahiptir. Polonya'da üniversite okumanın avantajları saymakla bitmeyecek kadardır.

Polonya'da Öğrencilik
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Polonya yaşam koşulları açısından oldukça uygun bir ülkedir. Para birimi Zloty olan ülke, diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam maliyetleri ve giderler açısından oldukça uygun bir ülkedir. Polonya Orta Avrupa'da yer almaktadır ve konumu itibari ile Avrupa'nın en gözde ülkelerinden biridir. Avrupa'nın dokuzuncu büyük ülkesi olan Polonya, pek çok kaliteli üniversiteye ve dil okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. 

Polonya’da İngilizce, Lehçe ve bazı diğer dillerde eğitim almak mümkündür. İngilizce eğitim veren program sayısı 100’ün üzerindedir. Bologna Süreci'nde aktif rol alan Polonya'da  yükseköğretim kurumlarında eğitim alan öğrenciler pek çok değişim programından faydalanabilmektedir. Polonya, yurt dışında eğitim almak isteyen adaylar için pek çok açıdan avantajlı bir ülkedir. Avrupa'nın merkezinde bulunan konumu ve özellikle Schengen eğitim vizesi sayesinde kıtanın pek çok yerine seyahat edebilmenize olanak sağlar. 

Yaşam Koşulları İle Polonya
Avrupa'nın kendine has ülkelerinden biri olan Polonya'da ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Ülkede ulaşım otobüs, tramvay, troleybüs, metro ve tren ile yapılmaktadır. Şehir içi ve şehir dışı ulaşım oldukça rahat ve konforludur. Öğrenciler için aylık paso seçeneği bulunmaktadır ve hemen hemen tüm ulaşım araçlarında aktif olarak kullanılabilmektedir. Öğrenciler için geçerli olan aylık paso fiyatı yaklaşık 30 Ziloty'dir. Ayrıca şehir içi ulaşımında pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi bisiklet kullanmanız mümkündür. Bisiklet kullanımı ile beraber aylık ulaşım giderlerinizi oldukça düşürebilir ve şehrin manzarasının keyfini de doyasıya çıkarabilirsiniz.

Polonya restoranlarında yaklaşık 10 Zloty'ye karnınızı güzelce doyurabilirsiniz. Eğer market alışverişinden keyif alıyor ve yemeğinizi evde ya da yurtta hazırlamak istiyorsanız çok daha uygun fiyatlarla yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Polonya'da bir kilo etin fiyatı yaklaşık olarak 6-7 Ziloty'den başlamaktadır. Meyve sebze fiyatları ise 2-3 Ziloty arasında değişmektedir. Polonya'da günlük ortalama 10 Ziloti yeme içme masrafınız olmaktadır.

Polonya üniversiteleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için hemen online iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız