DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Üniversite Okurken Euro Kazanma Fırsatı!

Polonya’da üniversite öğrencilerinin yasal çalışma iznine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Polonya’da okurken Euro kazanabilirsiniz!

Doğu Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Polonya’da üniversite okurken yarı zamanlı çalışarak bütçenize destek olabilir, pek çok giderinizi karşılayabilirsiniz. Polonya, yurtdışı eğitim politikası gereği, Polonya üniversitelerine veya Polonya’daki dil okullarına tam zamanlı kayıt yaptıran yabancı öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu izin, tatillerde 3 ay tam zamanlı çalışma hakkı da tanır. 

Polonya, kaliteli ve köklü üniversiteleri, tarihi, doğal güzellikleri ve yüksek yaşam standartlarıyla yurtdışında üniversite okumayı düşünenler için harika bir tercihtir. Varşova, Krakow, Lodz gibi Polonya’nın en güzel şehirlerinde Avrupa standartlarında üniversite eğitimi alırken çalışma iznine sahip olmak sadece öğrenci bütçeniz için değil, aynı zamanda kariyeriniz için de önemlidir.

Polonya’da okurken çalışarak, Euro kazanmanın yanı sıra belli bir iş tecrübesi de edinmiş olacaksınız. Üniversite eğitiminin yaklaşık 4 yıl kadar sürdüğü göz önüne alındığında, mezun olduktan sonra 4 yıllık bir iş tecrübesine sahip olmak sizi işverenlerin gözünde daha ciddi ve aranan bir ekip arkadaşı haline getirecektir. Dolayısıyla, kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamak için mezuniyetinizi beklemeniz gerekmez, üstelik çok daha hızlı yol alabilirsiniz.

Polonya üniversitelerinin bir diğer avantajı da üniversite sınavından herhangi bir puan almadan sınavsız kayıt imkânı sağlamasıdır. Tıp, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, diş hekimliği gibi pek çok bölümü Polonya’da uygun fiyatlarla okuma şansı bulabilir, lise diplomanızla kayıt yaptırabilirsiniz. Ancak bazı Polonya üniversiteleri, özellikle ilk 1000’de yer alan Varşova Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi, Lodz Üniversitesi gibi okullar kendi kayıt kabul kriterlerine sahiptir.

Sınavsız Polonya üniversiteleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Gelin, geleceğinizi planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız