DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya’da Uygun Bütçeyle Üniversite Okuyabileceğiniz Şehirler

Orta Avrupa’da bulunan Polonya’nın birçok şehri, yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için hem eğitim kalitesiyle hem de ekonomik yaşam şartlarıyla tercih sebebi olmayı sürdürmektedir. Polonya’nın yükseköğretime verdiği büyük önem dolayısıyla sahip olduğu üniversite, yüksek okul ve enstitü sayısı, diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında çok geniş seçenekler sunmaktadır.

Polonya’nın Varşova, Krakow, Lodz gibi pek çok tanınmış şehri yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu şehirlerde bulunan üniversiteler, kalitelerinin yanı sıra öğrenci bütçesine uygun seçeneklerle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Avrupa’da eğitim ve yaşam giderleri açısından en ekonomik fırsatları sunan Polonya’nın önde gelen şehirlerinde lisans veya yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerin, mezuniyetleri sonrasında sahip olacakları diplomalar tüm AB ülkelerinde ve Türkiye dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olacaktır.  

Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan üniversiteler, dünyanın her yerinden öğrencileriyle uluslararası niteliğe sahip yükseköğretim kurumlarıdır. Varşova denilince akla gelen üniversiteler arasında öncelikli olarak Varşova Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi ve Varşova Teknoloji Üniversitesi bulunmaktadır. Dünyadaki üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunan üniversiteleri ile Varşova, sunmuş olduğu kaliteli eğitim fırsatlarının yanı sıra uluslararası öğrenci şehri olma niteliğini de taşımaktadır. Varşova’da bulunan bu üniversiteler, hukuktan diş hekimliğine, uluslararası ilişkilerden tıbba kadar 100’ü aşkın alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi vermektedir. Çoğu programının eğitim dili İngilizce olan Varşova üniversitelerine kayıt yaptırmak için ise lise diplomanızın olması yeterlidir. 

Polonya’nın öğrenci şehirleri den bir diğeri olan Krakow ülkenin eski başkentidir. Özellikle Jagiellonian Üniversitesi ve Krakow Teknik Üniversitesi ile ön plana çıkan şehir aynı zamanda ülkenin en önemli kültür merkezlerinden biridir. Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en köklü geleneğine sahip üniversitelerinden biri olma özelliğini taşırken Krakow Teknik Üniversitesi ise 2007 yılında Polonya’nın en nitelikli teknik üniversitesi olarak belirlenmiştir. Her iki üniversite de dünya sıralamasında ilk 1000’de bulunmaktadır. Dolayısıyla dünyanın her ülkesinden öğrencilerin Krakow şehrini tercih etmelerine sebep olmaktadır. 

Polonya’nın üçüncü büyük şehri olan Lodz’ta kurulmuş olan Lodz Üniversitesi, Lodz Teknoloji Üniversitesi, Lodz Tıp Üniversitesi gibi pek çok köklü üniversite, öğrencilerine tıp, iktisat, mühendislik, diş hekimliği, ekonomi ve işletme gibi pek çok farklı alanda kadar kaliteli eğitim fırsatları sağlamaktadır. Lodz Üniversitesi’nin sunduğu yüksek lisans programları ise yurtdışında lisansüstü eğitimi tercih edecek öğrenciler açısından eğitim dili İngilizce olan pek çok seçenek sunmaktadır. 

Yurtdışı eğitimde en uygun ekonomik koşullara sahip Polonya’nın öne çıkan üniversitelerinden birinde sınav şartsız okuyarak geleceğinizi garanti altına almak isterseniz alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Yaşam maliyetleri, kayıt ücretleri, vize, konaklama ve gerekli tüm evraklar ile ilgili diğer tüm ayrıntılar bizi arayın. Uygun bütçeyle dünyanın gözde şehirlerinden birinde okuma fırsatını kaçırmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız