DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya’da Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Üniversiteler

Schengen bölgesine dâhil, eğitim alanında son derece kaliteli ve başarılı pek çok üniversiteye ev sahipliği yapan, kültürel anlamda çeşitli, tarihi yapısıyla ve güzelliğiyle nefes kesen bir ülke Polonya’da yüksek lisans eğitimi almak bizce çok doğru bir tercih. Bunun sebeplerini paylaştığımızda siz de bize hak vereceksiniz. 

Polonya, belirttiğimiz gibi çok sayıda kaliteli ve köklü üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Okulların kalitesini bir yana bırakalım, bu öğrenci nüfusunun ne kadar çok olduğu hakkında bize bir bilgi vermektedir. Üniversite ve öğrencinin bolluğu ülkenin ekonomisini rahatça yaşanabilir kılmaktadır. 

Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, sınav stresine girmeden, kendinizi fazla zorlamadan master, diğer adıyla yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız Polonya’da okumak istediğiniz alanda uzmanlaşmış üniversiteler bulabileceksiniz. Örneğin Lodz Üniversitesi, 1945 yılında kurulmuş, 90’dan fazla alanda yüksek lisans eğitimi veren bir üniversitedir. Pazarlama, Eko-Hidroloji, Bilgisayar Bilimleri, Cinsel Eşitlikte Uluslararası Toplumsal Cinsiyet, Kadın ve Toplumsal Cinsiyet, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi gibi alanlarda yüksek lisans eğitiminizi İngilizce olarak alabildiğiniz okulda 200’den fazla profesör ve 2300’e yakın akademisyen görev yapmaktadır. 

Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir diğeri ise Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesidir. Tüm ekipmanları son teknoloji olan üniversitede pek çok sosyal tesis ve öğrenci kulüpleri için faaliyet alanı bulunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, sahip olduğu bilim merkezi, bilgisayar merkezi ile Avrupa’daki yükseköğretim kurumlarına örnek oluşturacak niteliktedir. Madencilik ve Jeoloji, Jeofizik, Yönetim, Virtoteknoloji, Mekatronik gibi pek çok alanda yüksek lisans eğitimini İngilizce olarak alabilirsiniz. 

Polonya’da yüksek lisans eğitimi alırken part time olarak çalışabilir, uygun yaşam maliyetlerine sahip ülkede masraflarınızın bir kısmını karşılarken Schengen bölgesine dahil ülkelere çok uygun fiyatlara seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Avrupa’nın birçok ülkesine serbestçe seyahat etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Alacağınız yüksek lisans diplomasının Avrupa ve dünyadaki birçok ülkelerde tanınırlığı bulunacağı için iş imkânlarınızı geliştirmiş olacak ve yabancı dilinizi en iyi şekilde geliştireceksiniz. Pek çok farklı kültürden ve ülkeden insanla tanışarak hem kültürünüzü hem de iletişim becerilerinizi kuvvetlendireceksiniz. 

Polonya’da yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz diğer üniversiteler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim’in alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışman kadrosu ile görüşmek için İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerine gelerek bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz öncesinde telefon ve canlı destek hattı üzerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz. Kariyerinizin en önemli adımında profesyonel destek almak için Draft Yurtdışı Eğitim’e gelin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız