DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Yurt Dışı Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Bölümler

Avrupa’da eğitim almak isteyen pek çok öğrenci adayı, Polonya’da üniversite okumanın olanaklarını ve yollarını araştırıyor. Bu ülke üniversite eğitimine yaptığı büyük yatırımlarla kendisini öne çıkartıyor. Polonya’da eğitimin kalitesinin yüksek olması, yaşam ve harç giderlerinin Batı Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun olması pek çok öğrencinin Polonya’yı tercih etmesini sağlıyor. 

Bunların dışında Polonya üniversiteleri sınavsız öğrenci kabul etmektedir. Sınavsız bir lisans programından mezun olan öğrenciler bir denklik programına katıldıktan sonra üniversite diplomalarını tanınır hale getiriyor. Yani Polonya'da eğitim alan bir kişi, Türkiye'ye döndükten sonra mesleğini yapabilir. Ayrıca yalnızca bazı bölümler için değil mühendislik, hukuk, psikoloji gibi bölümleri de sınavsız üniversitelerde okuyabilirsiniz. 

Peki Polonya’da yurt dışı eğitimi alabileceğiniz popüler bölümler içinde hangi bölümler vardır?

Mühendislik Bölümleri

Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Robotik Mühendisliği ve çok daha fazlası. Uygun harç giderleriyle Alman üniversitelerinin kalitelerini aratmayan Polonya üniversitelerinde teknik eğitiminizi en iyi seviyelerde alabilirsiniz. Ayrıca gelişmiş mühendislik fakültelerindeki araştırma, deney programlarına katılıp deneyiminizi arttırabilirsiniz. 

Hukuk

Hukuk her ülkede en çok saygı duyulan bilimlerden biridir. Ülkemizde “ne doktorlar, ne avukatlar…” gibi kullanımlara bile konu olmuştur. Polonya’daki üniversitelerde hukuk eğitimi alabilirsiniz. Yüksek kalitede alabilirsiniz ve de sınavsız alabilirsiniz. 

Uluslararası İlişkiler

Lodz Üniversitesi’nde bu bölüm farklı alanlara bölünmüş bir biçimde kapsamlı olarak ele alınmaktadır. Dünyadaki tüm ekonomik dengeleri anlamak, böylesi dengelerin arasında kendine yer açmaya çalışan büyük firmalarda önemli görevler almak istiyorsanız bu bölümü tercih edebilirsiniz. 

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Bu bölümü okumak istiyorsanız Polonya’da Adam Mickiewicz Üniversitesi’ni deneyebilirsiniz. Deneyimli eğitim kadrosu ve birikimi ile İngiltere’deki üniversitelerin kalitesine denk bir İngiliz Edebiyatı eğitimi alacaksınız. 

Lodz Film Okulu Bölümleri

Lodz’da yer alan bir diğer okul Lodz Film Okulu. Tamamen sinema üzerine odaklanmış bir yüksek eğitim kurumu olarak farklı alanlarda eğitim imkanı sağlıyor. Okulda film yönetmenliği, sinematografi, animasyon, film prodüksiyonu, oyunculuk, kurgu, senaryo yazarlığı ve hareketsiz fotoğrafçılık dersleri verilmektedir. 

Bize Ulaşın

Avrupa’da okuyabileceğiniz popüler bölümler, Polonya’daki üniversiteler gibi konular hakkındaki sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın. Bunu yapmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız