DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya Denklik

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin alacakları diplomanın Türkiye’de geçerli olması için denklik belgesinin onayının olması ve YÖK tarafından tanınır olması; önemle dikkat edilmesi gereken bir husustur. Eğitim almadan önce eğitim alınan üniversitenin bu koşulları taşıması, iyice araştırılması ve ona göre hareket edilmesi gereklidir.

Denklik belgesi olması halinde Türkiye’de mesleğini devlet ya da özel sektörlerde doktor, avukat, mühendis gibi mesleklerde icra edebilme olanağı sağlayacaktır. Ancak özel sektör ya da yurtdışında mesleğini icra edecek kişiler için denklik olmaması sorun yaratmayacaktır. Ayrıca güzel sanatlar gibi diğer dallar için denklik zorunluluğu yoktur.

Bilindiği üzere denklik; yurtdışındaki üniversitelerden alınan lisans, ön lisans ve yüksek lisans diplomalarının ilgili olan eğitimin Türkiye’dekilerle eşdeğerliğinin olması durumudur.

Polonya Üniversitelerinde eğitim almak isteyen kişilerin öncelikle eğitim alacakları bölümle ilgili araştırma yaparak denkliğinin sağlanıp sağlanmadığını öğrenmesi gereklidir. Genelde Polonya Üniversitelerinin pek çoğunda tanınırlık bulunmaktadır. Polonya; Bologna sürecini tanıyan ülkelerden olması ile denklik ve tanınırlık anlaşmalarını bünyesinde taşımaktadır.

Avrupa Birliği ülkelerinden olması nedeniyle Polonya Üniversitelerinden alınan diplomalar YÖK tarafından tanınmakta ve onay almaktadır. Bologna anlaşmasını her iki ülkede imzalamış ve bu nedenle denkliği de sağlamıştır.

Polonya Üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin denklik ve tanınırlık ile ilgili her türlü detaylı bilgiyi eğitim danışmanlarımızdan alabileceklerini belirtmek isteriz. Bunun için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve aklınıza takılan her soruya yanıt alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız