DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya Lodz Üniversitesi Hakkında Bilgiler

Lodz Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur. Başkent Varşova’ya 120 kilometre mesafede olan Lodz şehrinde bulunur. Polonya’nın en büyük ve saygın üniversiteleri arasında yer alan okul doğrudan iş birliği anlaşmaları çerçevesinde aralarında dünyanın her yerinden araştırma kuruluşu, bilimsel organizasyon ve üniversitelerin olduğu yaklaşık 250 kurumla iş birliği içerisindedir. Bünyesinde 12 fakülte ve 45’ten fazla bölüm bulundurur. Bunun yanı sıra çeşitli doktora programları ve MBA de dahil olmak üzere 90’ın üstünde lisansüstü program sunmaktadır. 

Üniversite bünyesinde 2300 civarı akademisyen görev yapmaktadır. Profesör sayısı 200’ün üzerindedir. Üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında 41 bin öğrenci eğitim görmektedir. Eğitim dili İngilizce olan üniversitenin bazı bölümlerinde Almanca ve Fransızca eğitim olanağı da bulunmaktadır. Üniversitede İngilizce eğitim verilen bölümler arasında Ekonomi, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Siyaset Bilimi, Nanoteknoloji, Kültürlerarası İletişim, Coğrafya, Ekonometri ve Enformatik, Klimatoloji ve İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi bölümler yer alır.

Öğrenci hareketliği Lodz Üniversitesi için yüksek önceliğe sahiptir. Erasmus Programı kapsamında 400’e yakın Avrupa üniversitesi ile anlaşma içerisindedir. Üniversite değişim programlarının yanı sıra partnerlik anlaşması yaptığı yabancı üniversiteler sayesinde öğrencilerine çift diploma olanağı da sunmaktadır. Université Jean Moulin Lyon 3,Université François – Rabelais (Tours),Westfälische Wilhelms – Universität Münster,University of Texas at Austin,University of Michigan,University of BaltimoreR. H. Smith School of Business,University of Maryland,Towson University bu üniversiteler arasındadır. Üniversitede her yıl çok sayıda panel, konferans ve seminer düzenlenmekte, bu etkinliklere Polonya’dan ve Polonya dışından pek çok araştırmacı, akademisyen ve siyasetçi konuşmacı olarak katılmaktadır.

Lodz Üniversitesi, şehir merkezine oldukça yakın bir mesafededir. Üniversite kütüphanesi Polonya’nın en zengin akademik kütüphanelerinden biridir. Ayrıca spor kompleksleri, kulüpleri ve kafeleri ile öğrencilere kampüs içinde pek çok sosyal olanak da sağlamaktadır. Lodz şehri Polonya’nın Varşova’dan sonra en büyük ikinci kentidir. Tarihi dokusu ve kendine özgü mimarisiyle turistlerin ilgisini çekmektedir. 

Lodz Üniversitesi yurtdışında lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Lodz Üniversitesi’nde size uygun eğitim seçenekleri hakkında bilgi almak ve kariyer planlamanızı başlatmak için uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak ekibimizle yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız