DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya Lublin Öğrenci Rehberi

Polonya’nın önemli şehirlerinden biri olan Lublin, yaklaşık 6500’ü yabancı öğrenci olmak üzere 70.000’in üzerinde öğrencisiyle tam anlamıyla genç ve aktif bir şehirdir. Böylesi dinamik bir şehirde eğitim hayatını geçirmek isteyenler için bu yazımızda öğrenciler için Lublin rehberi sunacağız. 

Yükseköğretime çok önem veren Avrupa ülkelerinden biri olan Polonya’da 310 özel üniversite ve yüksekokul, 138 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Bu önemli üniversitelerden bir kısmının da bulunduğu Lublin, Doğu Polonya’nın eğitim merkezi konumundadır.

Lublin nemli karasal iklime sahip bir şehirdir. Kışları nemli ve soğuk, yazlarıysa sıcak geçer. Lublin’in büyük bir kısmı yürüyerek gezilebilir ancak şehirde aynı zamanda otobüs, troleybüs ve taksi de kullanılmaktadır. Lublin’de hafta içi ve hafta sonu gece otobüsü servisleri de bulunmaktadır. Konaklama anlamındaysa şehirdeki bütün devlet üniversiteleri öğrenci yurdu imkanları sunmaktadır. Bunun haricinde, özel yurtlar ya da öğrenci evleri de tercih edilebilmektedir. Lublin aynı zamanda güvenli bir şehirdir. Çatışma, trafik kazaları ve suç oranları düşüktür. Doğu Polonya’nın en önemli kültürel merkezi olan bu şehirde pek çok müzik festivali, resim sergisi, konser, toplantı ve panel düzenlenmektedir. Şehrin en önemli müzesi olan Lublin Müzesi, Doğu Polonya’nın en eski ve büyük müzelerindendir. Majdanek Devlet Müzesi de şehrin önemli müzelerinden bir diğeridir. Lublin’de şiirden sinemaya, müzikten dansa, tiyatrodan modaya pek çok farklı alanda festivaller gerçekleştiğinden dolayı şehir, “Festivaller Başkenti” olarak anılır. 

Tüm bu özelliklerinin yanında, Lublin aynı zamanda akademik anlamda da Doğu Polonya’nın önde gelen şehridir. 5 devlet, 4 özel üniversitenin bulunduğu Lublin, eğitim anlamında geniş bir yelpaze sunar. Tıptan mühendisliğe, beşeri bilimlerden sanata pek çok farklı alanda öğrencilerin kaliteli eğitim taleplerini karşılayabilecek üniversitelerle dolu bir şehirdir. Şehirde yer alan üniversitelerden biri, Lublin Tıp Üniversitesi’dir. Geçmişi 1944’e kadar uzanan bu üniversite, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere İngilizce müfredatlı eğitim imkanı da sunmaktadır. Şehirdeki üniversitelerden bir diğeriyse Marie Curie-Sklodowska Üniversitesi’dir. Lehçe ve İngilizce müfredatlı 80’den fazla eğitim programı sunan bu üniversite, Doğu Polonya’nın en büyük yüksek öğretim kurumu konumundadır. 1600’ün üzerinde uluslararası öğrencisi, dünya genelinde 181’den fazla eğitim kurumuyla uluslararası anlaşmalarıyla Marie Curie-Sklodowska Üniversitesi, uluslararası düzeyde bir üniversitedir. Dil, sanat ve spor alanlarına da önem veren üniversitenin aynı zamanda çok kapsamlı ve gelişmiş bir kütüphanesi bulunmaktadır. 

Lublin’de yaşam koşullarıyla ilgili daha fazla bilgi almak, buradaki eğitim kurumlarını yakından tanıyarak ideal mesleğinize en uygun üniversite seçimleri yapabilmek için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Sınırlı kontenjanlarımızda yerinizi alın ve geleceğinize geç kalmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız