DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya’nın En İyi Teknik Üniversiteleri

Orta Avrupa’nın en güzel ülkelerinden Polonya, bölgenin en büyük ve en kalabalık ülkelerinden biri olup yüzölçümü açısından Avrupa’nın dokuzuncu büyük ülkesidir. Nüfus açısından da altıncı sıradadır. 2004 yılında Avrupa Birliği’ne üye olduktan sonra güçlü bir ekonomik büyüme sergilemiş olup 2009 krizi esnasında pozitif büyüme rakamları sergileyen tek Avrupa ülkesi olmuştur. Polonya’nın başarı grafiğinin önümüzdeki yıllarda da sürmesi beklenmektedir.

Polonya, yurtdışı eğitimi uzun süreli bir devlet politikası olarak uygulayan ve bu doğrultuda yabancı öğrencilere pek çok avantaj sağlayan bir ülkedir. Varşova, Krakow, Poznan, Wroclaw gibi dünyaca ünlü ve en büyük kentleri aynı zamanda birer eğitim kentidir. Polonya’da 131 devlet üniversitesi ve 326 özel üniversite bulunduğu dikkate alındığında bu gayet anlaşılabilir bir durumdur.

Polonya’da pek çok alanda dünya standartlarında eğitim verilmektedir. Ülkemizde YÖK tarafından da tanınan QS ve Times Higher Education gibi dünya sıralamalarında en iyi üniversiteler arasında pek çok Polonya üniversitesi bulunur. Polonya, özellikle medikal ve teknik eğitim alanında çok yüksek eğitim kalitesiyle dünya çapında ün yapmıştır. Biz de bu yazımızda Polonya’da eğitim alabileceğiniz en iyi teknik üniversiteleri sizler için derledik. 

Polonya’da kaliteli teknik eğitim alabileceğiniz ve ilk 1000’de yer alan üniversiteler arasında Varşova Teknoloji Üniversitesi, Krakow Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Lodz Teknoloji Üniversitesi ve Wroclaw Teknik Üniversitesi yer alır. 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’nın hem en eski hem de en iyi teknik üniversitesi olarak kabul edilir. Polonya üniversiteleri sıralamalarında kendi kategorisinde üst üste 9 yıl birinciliği göğüslemiştir. Krakow Bilim ve Teknoloji Üniversitesi de modern teknoloji alanında önde gelen üniversitelerden biri olup bünyesinde prestijli bir uluslararası eğitim merkezi faaliyet göstermektedir. Toplamda 58 anabilim dalı ve 200 uzmanlık alanında eğitim verilmektedir. Lodz Teknoloji Üniversitesi, 1945 yılından beri Polonya’nın Lodz şehrinde eğitim vermekte olup 9 fakülte, 70 enstitüyle Polonya’nın en büyük ve en iyi teknik üniversitelerinden biridir. Son olarak, Wroclaw Teknik Üniversitesi ise dünya sıralamalarındaki yerini her yıl yükselten, yenilikçi, sektörle işbirliği faaliyetlerine önem veren son derece kaliteli bir eğitim kurumudur.

Yukarıda saydığımız üniversitelerde dilediğiniz mühendislik ve teknik eğitim programlarına kayıt yaptırarak dünya standartlarında eğitim alabilirsiniz! Polonya’nın ilk 1000’de yer alan üniversitelerinden alacağınız diplomalar Avrupa’da ve dünyanın geri kalanında geçerli olacaktır!

Polonya’da eğitim alabileceğiniz teknik üniversiteler ve harç ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizle irtibat kurarak uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız