DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'nın En İyi Tıp Fakülteleri:  Varşova Tıp Üniversitesi

Polonya, köklü üniversiteleri ve eğitim kalitesiyle yurtdışında tıp okumak isteyen öğrenciler arasında popülerdir. Eğitim ve yaşam maliyetinin diğer Avrupa ülkelerinden görece düşük olması ve buna karşılık Avrupa standartlarında verdiği eğitim ve mezuniyet sonrası sunduğu olanaklarla oldukça iyi bir tercihtir. Konumu, tarihi ve mimarisiyle de Avrupa’nın gözde turistik rotalarından biridir. 

Avrupa Birliği üyesi olduğu için Polonya’dan alacağınız diploma, yalnızca Türkiye değil tüm dünya ülkelerinde tanınır ve geçerliliği vardır. Polonya, Bologna süreci kapsamında olan ülkelerdendir. Bu da Polonya’daki üniversitelerden alacağınız tıp eğitimi sonrasında MD (Medical Doctor) unvanıyla mesleğinizi tüm Avrupa ülkelerinde rahatlıkla yapabileceğiniz anlamına gelir. Polonya’da tıp eğitimi alabilmek için aranan temel şart lise mezunu olmaktır. Lisede aldığınız kimya, biyoloji ve fizik derslerindeki başarınız kabul aşamasında değerlendirmeye alınır. Bazı okullar bu alanlardaki temel yeterliliği ölçmek için kendi sınavlarını düzenlemektedirler. Bunun dışında üniversite sınavında başarılı olma koşulu aranmamaktadır. Polonya’da tıp eğitimi 6 yıldır. Eczacılık programı 5, dişçilik programı 5 ya da 5,5 yıl, hemşirelik programı ise 3 yıl sürmektedir. Polonya’da tıp eğitimi veren okulların eğitim dili genellikle İngilizcedir. İngilizce seviyeniz yetersizse üniversitelerin bünyesinde 1 yıl hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Polonya’nın en iyi tıp fakülteleri arasında Lodz Tıp Üniversitesi, Poznan Tıp Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi ve Wroclaw Tıp Üniversitesi sayılabilir.Hepsi birbirinden köklü ve yenilikçi eğitim anlayışına sahip bu üniversiteler Polonya’da tıp eğitimi almak isteyen yabancı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Polonya’da tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği okulların başında Varşova Tıp Üniversitesi yer alır. Köklü ve kaliteli eğitimiyle tıp alanında en iyi üniversiteler arasında gösterilen Varşova Tıp Üniversitesi 1809 yılında kurulmuştur. Üniversite bünyesinde 1400’ün üzerinde akademisyen görev yapmaktadır. 9000 öğrenciye eğitim veren okul 2017 yılı dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000 üniversite arasına girmiştir. Üniversite bünyesinde toplam 141 bölüm ve klinik yer almaktadır. Varşova Tıp Üniversitesi Hastanesi Polonya’nın en büyük devlet hastanesidir ve uygulamalı tıp eğitimine oldukça önem göstermektedir. Her yıl sağlık alanında pek çok uluslararası kongre ve bilimsel toplantılara ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinden üniversitelerle imzaladığı anlaşmalar sayesinde öğrencilerine uluslararası değişim programlarına katılma olanağı sunmaktadır. Bu sayede dünyanın dört bir yanında gelen öğrencilerle pek çok farklı kültürü tanımanıza da imkân sağlar. Okul ayrıca Harvard Tıp Üniversitesi, ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü gibi tıp alanında dünya çapında prestije sahip kurumlarla yaptığı iş birlikleri sayesinde öğrencilerine dünyanın her yerinde çalışma fırsatı sunar.

Varşova Tıp Üniversitesi yurtdışında tıp eğitimi almak isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir. Daha fazla bilgi almak isterseniz ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilir, dilerseniz alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan randevu alarak size uygun yurtdışı eğitim seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız