DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya’nın En İyi Üniversiteleri:  Nicolaus Copernicus Üniversitesi

Polonya, günümüzde yurtdışı eğitim alanında en çok rağbet gören ülkeler arasında zirveye oynamaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri; dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapmasının yanı sıra, yabancı öğrenci kabul oranının yüksek olması ve eğitim kalitesidir. Ayrıca alan çeşitliliği de yüksek olup izlediği ulusal ve uluslararası eğitim politikası oldukça işlevseldir. 

Pratik eğitimi ön plana alan Polonya’nın tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise, yabancı öğrencilerine yarı zamanlı çalışma izni sağlamasıdır. Avrupa Birliği ve Schengen üyesi olan Polonya’da yaşam, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla nispeten daha uygundur. Dolayısıyla yurtdışında üniversite okumanın gözde büyüyen masrafları Polonya’nın uygun fiyatları ve yarım gün çalışarak harçlığınızı çıkarma olanakları ile küçülmektedir. Şimdi gelelim Polonya’nın yükseköğretim için favori ülke olmasının asıl nedenine, yani üniversitelerine. 

Polonya’nın Torun şehrinde bulunan ve ülkenin en büyük üniversitelerinden biri olan Nicolaus Copernicus, 1945 yılında kurulmuştur. 3’ü tıp fakültesi olan toplamda 17 fakültede eğitim veren Nicolaus Copernicus, 25 binden fazla öğrenciye eğitim vermektedir. NCÜ, öğrencilerin pratik eğitimini desteklemek ve bilimsel araştırmalar yürütmek amacıyla Ulusal Atom, Moleküler ve Optik Fizik Laboratuvarı, Kuantum Optik Merkezi, Disiplinlerarası Modern Teknolojiler Merkezi ve içerisinde 3 milyon basılı materyal ve özel koleksiyon öğeleri bulunan bir Üniversite kütüphanesine sahiptir. 

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, bugün Polonya’nın en iyi ilk 5 üniversitesi arasında gösterilmekle birlikte dünya çapında en iyi üniversitelerin listelendiği QS Ranking listesinde de ilk %4’lük dilimdedir. Bu kurumdan aldığınız diplomalar Avrupa dahil dünyanın pek çok ülkesinde tanınırlığa sahiptir ve dolayısı ile YÖK denkliği alırken size zorluk çıkarmayacaktır. 

Polonya’nın diğer üniversiteleri ve Nicolaus Copernicus Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt işlemlerinizi başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizde sizlere, kariyer yolunuzu emin adımlarla yürüyebilmeniz için destek veriyor, yardımcı oluyoruz. Alanlarında uzman ve deneyimli eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçmek için ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze bilgi alabilir, kayıt işlemlerinizi yaptırabilir ve öncesinde dilerseniz telefon ve canlı destek hattımız üzerinden ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız