DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'nın En İyi Üniversiteleri Hangileridir?

Öğrenci dostu ülkeler arasında yer alan Polonya, ülkemizden bir çok kişinin eğitim için gittiği yerler arasındadır. Sunduğu güvenilir, ucuz ve çok çeşitli eğitim fırsatları nedeniyle Polonya’da eğitim giderek daha çok tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Ülkenin yaşam ve eğitim giderlerinin uygun olması, eğitim ve öğretimin kaliteli olması gibi nedenlerden dolayı farklı ülkelerden birçok kişi eğitim almak için Polonya’ya gitmektedir. Peki Polonya'nın en iyi üniversiteleri hangileridir?

Varşova Teknoloji Üniversitesi 
Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın önde gelen teknoloji enstitülerinden ve Orta Avrupa'nın en büyük teknoloji enstitülerinden biridir ve bir devlet üniversitesidir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdürmektedir. Bu geleneğin izi 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. Kesintiye uğramadan faaliyet gösteren üniversite; nesiller boyu mezunlar vermiş, giderek artan bilimsel ve teknik başarılara imza atmıştır. Üniversite bünyesinde 19 fakültede toplam 48 alanda çalışma yapılmaktadır. Varşova Teknoloji Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrenci sayısı 36.000 civarındadır. Öğretim üyelerinden 483’ü profesör unvanına sahiptir. Üniversitenin kapsamlı kütüphanesinde bir buçuk milyondan fazla kitap bulunmaktadır. Üniversitenin eğitim programları ise çeşitlilik göstermektedir. Öğrenciler Varşova Teknoloji Üniversitesi'nde diledikleri bölümü okuyabilir ve Avrupa'da yurt dışı eğitimi alıyor olmanın keyfini çıkarabilirler. Üniversite bünyesinde Biyoteknoloji bölümünden Bilgisayar Mühendisliği'ne, Enerji Mühendisliği bölümünden İnşaat Mühendisliği'ne, Mimarlık bölümünden Robotik bölümüne, Çevre Mühendisliği bölümünden, Uzay Mühendisliği'ne kadar bir çok bölümde öğrenciler öğrenim görebilmektedirler.

Varşova Üniversitesi
Varşova Üniversitesi, Polonya'nın en büyük üniversitesi olup devlet tarafından desteklenen bir kurumdur. Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir. Üniversite, Avrupa’nın en dinamik gelişim gösteren kentlerinden biri olan, Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunmaktadır. Varşova, siyasi ve ekonomik yaşamın merkezi olmakla birlikte, canlı bir sosyal ve kültürel ortam sunmaktadır. Başkent Varşova, dünyanın en cazip kentleri sıralamalarında hızla yükselmektedir. QS En İyi Öğrenci Kentleri 2017 sıralamasına göre dünyanın en iyi 52. kentidir. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için önemli bir kriter olan uygun maliyet kategorisinde de ilk beşte yer almaktadır. Bunda hem düşük yaşam masrafları hem de makul üniversite harçlarının payı oldukça büyüktür.

Polonya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız