DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'nın En İyi Üniversiteleri; Lodz Üniversitesi

Şirin şehirleri, keyifli ve eğlenceli kampüs hayatı ve öğrenci dostu olmasıyla tanınan Polonya,  yurtdışında ve özellikle Avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için başı çekiyor diyebiliriz. 

 

Üniversitelerindeki eğitimin kaliteli oluşu, dünyanın en iyi 1000 üniversitesinden bazılarına ev sahipliği yapması, uygun ve ucuz yaşam maliyetleri ile öğrenciye maddi manevi destek oluyor oluşu da yurtdışında üniversite eğitimi alma ve yurtdışında yüksek lisans yapma konusunda Polonya’yı tercih edenlerin en önemli nedenleri arasında yer alır. AB üyesi olması Polonya’ya her şeyden önemlisi eğitim ve yaşam standartları açısından belli bir seviyede olma imkanı tanır ve bu sayede belli bir seviyenin üstünde kaliteli bir yaşam sürerken, başarılı ve köklü okullarında da donanımlı bir eğitim alma imkanına sahip olursunuz.

 

Yaşam maliyetlerinin düşük oluşu elbette eğitim maliyetlerine de yansıdığı için, Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla oldukça uygun bir eğitim hayatı yaşarsınız. Öğrenim dilinin daha çok İngilizce olmasından dolayı da yurtdışından pek çok öğrencinin, Polonya’da rahatlıkla okuyabilmelerine olanak verir. Ayrıca Polonya, sınavsız eğitim hakkı tanıdığından dolayı, özellikle Türk öğrencilerin, Polonya’da üniversite okuyabilmeleri için sadece lise diplomasına sahip olması yeterlidir. Diploma notunun durumuna göre Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden birinde eğitim alma şansını elde edebilirsiniz.

 

Ayrıca Bologna sürecine dahil olan Polonya’da dünyanın her yerinden öğrencinin barınıyor olmasından dolayı, İngilizcenizi geliştirme fırsatınız olacaktır. Kampüs hayatının eğlenceli oluşu, içerisinde bir çok alternatifi barındıran üniversite hayatı ile de sosyalleşebilecek ve kendinizi her anlamda yeterli hissedebileceksiniz.

 

Polonya’da üniversite eğitimi alıyor olmak size pek çok imkan sunabileceği gibi, diplomanızın da YÖK tanınırlığı olmasından dolayı kendi ülkenizde de iş imkanına sahip olabileceksiniz. Üstelik bu durumu dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında sayılan okullardan birinden eğitim alarak yapabileceksiniz.

 

1945 yılında kurulan ve Polonya’nın en iyi üniversiteleri arasında önde gelen Lodz Üniversitesi, dünyanın her yerinde faaliyet gösteren bilimsel araştırma merkezleri ile işbirliği yapan son derece başarılı bir okuldur. Modern mimari yapısının içerisinde kaliteli bir eğitim alabileceğiniz Lodz Üniversitesi, deneyimli akademik kadrosunda 2300 civarı akademisyeni barındırır. Profesör sayısının 200’ün üstünde olduğu bu köklü okul, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için çok farklı programlar barındırır. Erasmus programı kapsamında 400’e yakın Avrupa üniversitesi ile işbirliği içinde olan Lodz Üniversitesi’nde üniversite eğitimi almış olmak sizi geniş perspektifli bir eğitimin tadına vardıracaktır.

 

Yurtdışında üniversite okumak, özellikle Polonya’da lisans, yüksek lisans yapmak gibi konularda bilgi almak ve bu konuda adım atmak istiyorsanız İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerimizdeki başarılı eğitim danışmanlarımızla görüşebilir ve bu konuda yardım alarak kaliteli bir eğitim hayatının başlangıcını birlikte şekillendirebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız