DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'nın En İyi Üniversiteleri: Varşova Üniversitesi

Yaklaşık 310 özel üniversite ve yüksekokula, 138 devlet üniversitesine ev sahipliği yapan Polonya, eğitim pazarında yalnızca öğrenim ücretlerinin uygunluğu ile değil okullarının başarısı ve kalitesi ile de rekabet gücünü arttırmıştır. İngilizce dilinde eğitim veren bölümlerinin sayısı hayli fazla olduğu için yabancı ülkelerden çok sayıda öğrenciye eğitim verebilmektedir. Elbette, Lehçe ve Rusça gibi diğer birkaç dilde de eğitim almak mümkündür.

Bologna Sürecinde aktif rol alan Polonya’ya değişim programları ile ülkemizden çok sayıda öğrenci gitmekte olup Polonya’da eğitim alan öğrenciler de sürece dahil diğer ülkelerde eğitim alma olanağına sahip olmaktadır. 

Ülkede pek çok eğitim kurumu bulunması ve sosyoekonomik durumu gereği öğrenim ücretleri ve yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygundur. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için bir tercih sebebi olan bu duruma ek olarak Polonya Hükümeti, yabancı öğrencilerine haftalık 20 saate kadar çalışma izni vermektedir. Yaşam maliyetlerinizi veya öğrenim masraflarınızın bir kısmını karşılama imkânı sunan bu avantaj aynı zamanda yabancı dilinizi bol bol kullanıp pratik yapabilmenize de olanak sağlar. 

Peki Polonya’yı bu kadar tercih edilir bir ülke yapan sadece maddi avantajları mı?

Elbette hayır. Polonya, tarihiyle, kültürüyle, mimarisiyle, festivalleri ve canlılığıyla yaşamaya doyulmayacak bir ülkedir. Avrupa Birliği ve Schengen ülkelerine dahil olmasının da kendine has avantajları da var elbette.

Tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri ise Polonya’nın dünyanın en köklü ve en başarılı okullarından birkaçına ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi, Lodz Üniversitesi, Krakow Bilim ve Teknolojileri Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi, Lodz Teknoloji Üniversitesi, Wroclaw Tıp Üniversitesi ve Wroclaw Teknik Üniversitesi, Lodz Tıp Üniversitesi, Krakow ACH Teknoloji Üniversitesi ve Varşova Üniversitesi dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan başarısını ve kalitesini ispat etmiş okullardır. 

Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması) gibi listelerde zirveye oynayan Varşova Üniversitesi, Polonya’nın en iyi üniversitesidir. 

Her yıl yaklaşık 48 bin öğrencinin eğitim aldığı Varşova Üniversitesi, 37 dilde ders, 35 doktora ve 130’dan fazla doktora sonrası program, 3 MBA programı ve çok geniş yelpazede lisans, yüksek lisans, doktora programı sunmaktadır. 

3350’den fazla araştırmanın yürütüldüğü Varşova Üniversitesi’nde, 3750 akademisyen görev yapmaktadır. Varşova Üniversitesi bünyesinde yürütülen araştırmalar dünya çapında ödüller kazanmıştır. 

Varşova Üniversitesi ve bahsi geçen diğer Polonya Üniversiteleri hakkında detaylı bilgiyi bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek alanlarında uzman ve deneyimli danışmanların yardımı ile sizin için en uygun üniversite ve bölümü seçebilirsiniz. Geleceğiniz için harika bir yatırım yapmak istiyorsanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız