DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'nın İlk Özel Üniversitesi: Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi

Polonya Avrupa’daki en kaliteli üniversitelerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte yaşam giderleri ve harç ücretleri açısından pek çok Batı Avrupa ülkesine göre çok daha uygun olduğu için ülkemizden yurt dışı eğitimi almak için Polonya’ya giden pek çok öğrenci bulunmaktadır. Pek çok yabancı öğrenciyi ağırlayan Polonya’da eğitim, öğrencilerin yaşam tarzlarına göre yapılandırılmış şehir planlaması, zengin kültürel yaşamı, tarihi ve tabii ki de sınavsız eğitim olanaklarıyla da  çoğu öğrencinin tercihini etkileyen bir ülkedir. 

Polonya’da yurt dışı eğitimi almak isteyenlerin gidebileceği pek çok sayıda önemli üniversite var. Bazıları yüzyıllar öncesi kadar eski bir geleneğe sahip. Bazılarına sınavsız girilebiliyor, bazıları ise henüz pek yeni ve yenilikçi. Bugün size bahsetmek istediğimiz okul, Polonya’da özel üniversitelerin ilki olan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi.

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS)

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuştur. Polonya'daki ilk özel üniversitedir. Polonya'da Sosyal Bilimler programları sunan yükseköğretim kurumları arasında Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı tarafından önde gelen bir kurum olarak gösterilmiştir. SWPS, kuruluşundan bu yana, öğretim ve araştırmaya adanmış bir kurumdur. Öğrencilerinin tüm potansiyellerini fark etmelerine yardımcı olup onları çağdaş dünyanın taleplerini karşılamaya hazırlamayı misyon edinmiştir. Üniversite bünyesindeki araştırmacılar, bireylerin ve toplumların yaşamları üzerinde gerçek etkiye sahip projeler yürütmektedir.

SWPS, 5 kampüs ve 8 fakültede eğitim vermektedir. Yaklaşık 16.400 öğrencisi, 1.000’in üzerinde öğretim üyesi ve görevlisi bulunmaktadır.
SWPS Üniversitesi İngilizce müfredatlı 15 lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Öğrenciler Dil Çalışmaları, Psikoloji, Hukuk, Uluslararası İşletme, Yaratıcı Yazarlık ve Tasarım programlarını seçebilirler.

SWSP Üniversitesi, Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) üyesidir ve çeşitli değişim programlarına taraftır. Eğitim iki ayrı şehirde verilmekte olup Poznan’da verilen Tasarım bölümü haricindeki lisans bölümleri (Psikoloji, İngiliz Dili Çalışmaları, İspanyol Dili Çalışmaları, Uluslararası İşletme ve Hukuk) Varşova’dadır.

Bize Ulaşın

Yurt dışında üniversite eğitimi almak, yurt dışı üniversiteleri gibi konular hakkında bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız