DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Polonya'nın Popüler Üniversitelerinde  Sınavsız Eğitim Fırsatı

Orta Avrupa'nın şirin ülkesi Polonya, sahip olduğu tarihi yapıları ve müzeleriyle oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Avrupa'nın şirin ve kendine has ülkesi olan Polonya, birçok turistin uğrak yerlerinden biridir. Polonya'ya eğitim amacı ile ziyaret eden binlerce öğrenci bulunmaktadır ve bu öğrenciler dünyanın farklı yerlerinden gelmektedir. Ülkede öğrencilik hayatı oldukça keyiflidir. Bünyesindeki üniversiteler dünyanın en kaliteli kurumları arasında yer almakta olup, üniversite sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır.

Polonya'nın En Eski Yükseköğretim Kurumu: Jagiellonian Üniversitesi
Jagiellonian Üniversitesi, Polonya'nın en eski yükseköğretim kurumudur. Tarihi Krakow şehrinde bulunan üniversite 2 Mayıs 1364’te kurulmuş, 2014’te 650. yılını kutlamıştır. Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında kendine yer bulan bu saygın kurum, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Kopernik, Karol Olszewski ve Papa II. John Paul gibi tarihte yeri olan önemli isimler bu üniversitede eğitim görmüştür. Üniversite bünyesinde 150’den fazla öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Genç araştırmacılar bu topluluklarda ilgilerini çeken akademik konularda çalışma yürütürken aynı tutkuyu paylaşan diğer genç araştırmacılarla dostluk kurmaktadır. Bu anlamda JU, akademik ciddiyet ve dostluk ilişkilerini aynı potada eritebilmeyi başarmış bir üniversitedir.

Tıp Ödülü Alan Saygın Bir Üniversite: Lodz Tıp Üniversitesi
Lodz Tıp Üniversitesi, Avrupa'da sınavsız Tıp eğitimi alabileceğiniz saygın bir kurumdur. Lodz Üniversitesi’nde tıbbi kadrolara sunulan güncel ve profesyonel eğitim sürekli geliştirilmektedir. Eğitim süreci, çeşitli topluluklar ve ulusal sağlık sistemlerine bağlı birimlerde çalışabilecek uzmanlar yetiştirmeye odaklanmıştır. Eğitim olanakları, Avrupa Birliği kapsamında Polonya hükümeti tarafından onaylanan kararların gereklerine uygun olarak güncellenmektedir. Polonya’nın 1 Mayıs 2004’te AB üyesi olmasından itibaren, LTÜ’den alınan akademik dereceler AB üyesi 25 ülkede otomatikman tanınmaktadır.

Siz de yurt dışında eğitim almak ve Polonya üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman eğitim danışmanı kadromuz ile iletişime geçebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. Kariyerinize sağlam adımlarla başlamak ve güçlü bir şekilde ilerlemek için Draft Eğitim'in anlaşmalı olduğu kurumlar ile eğitim hayatınızı taçlandırabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız