DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya Üniversite Fiyatları Hakkında Merak Ettikleriniz

Polonya, yaklaşık 310 özel üniversite ve yükseköğrenim kurumu, 138 devlet üniversitesi ile eğitim alanında ön plana çıkan ülkelerden olmayı başarmıştır. Üniversite sayısının bu denli fazla olması, Avrupa’nın diğer ülkelerine göre eğitim ücretlerinin düşük kalmasına da katkıda bulunmuştur. Polonya yükseköğrenime önem veren bir ülkedir ve ciddiyetle uygulanan gelişmiş eğitim politikalarına sahiptir. 

İngilizce, Lehçe haricinde birkaç dilde daha eğitim alabileceğiniz Polonya’da 100’den fazla alanda İngilizce eğitim alabilirsiniz. Bologna Süreci’nde aktif rol alan Polonya üniversitelerinde çok sayıda değişim programı da mevcuttur. Schengen ülkelerinden biri olan Polonya, eğitim politikalarında Batı tarzını takip etmektedir. 

Polonya’da okumanın avantajlarından bahsetmek gerekirse; dünyanın en iyi üniversiteleri listesine giren 8 tane okula ev sahipliği yapmaktadır. Bu okullardan alacağınız diploma tüm Avrupa’da geçerliliğe sahip olup denklik alma konusunda sorun yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Diğer taraftan, az önce de belirttiğimiz gibi bir Schengen ülkesi olan Polonya’dan uzun süreli Schengen vizesi alarak üniversite eğitimi almaya gittiğiniz takdirde, fırsat buldukça Avrupa’nın hemen hemen her ülkesini ziyaret edebilir, merak ettiğiniz pek çok ülkeyi serbest dolaşım izninizden faydalanarak gidip görebilirsiniz. Bu vizeye dahil ülkeler arasında seyahat etmek hem serbesttir hem de maliyetleri çok yüksek değildir, kolayca gidip gelebilirsiniz. 

Polonya’da okumanın en büyük avantajlarından bir diğeri ise haftalık 20 saat çalışma izninizin bulunmasıdır. Hem dilinizi hem çevrenizi hem de iletişim becerilerinizi geliştirip bir de para kazanacağınız bu fırsat size Polonya Hükümeti tarafından sağlanmaktadır. Dolayısıyla, Polonya’da okurken çalışmak suretiyle bütçenizi rahatlatırken ülkenin kültürünü ve insanlarını tanıma şansı elde edersiniz. 

Polonya’da okuyabileceğiniz bazı popüler bölümlerin fiyatlarından bahsedelim: Örneğin Varşova Teknoloji Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği 4000 €, Elektrik Mühendisliği ise 3500 € civarındadır. Türkiye’de çok yüksek puanlara ve daha yüksek maliyetlere okuyabildiğiniz Tıp fakültesini Polonya’da Varşova Tıp Üniversitesi’nde 11000 €’ya okuyabilir ve Dünya Sağlık Örgütü gibi pek çok saygın kurumlarca tanınan, hemen hemen her ülkede geçerliliği bulunan bir diploma alabilirsiniz. Polonya’nın en saygın ve popüler okullarından olan Lodz Teknoloji Üniversitesi’nde ise 2000 € harç ücretiyle Elektrik Mühendisliği okuyabilirsiniz. 

Polonya üniversiteleri ve eğitim ücretleri hakkında daha ayrıntılı bilgiye bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Ankara, İstanbul ve İzmir’deki ofislerimizde, alanında uzman danışmanlarımızdan avantajlı okullar, bölümler ve çok daha fazlası için size yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Acele edin, geleceğinize geç kalmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız