DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya Üniversiteleri Ve Polonya'da Yaşam

Öğrenci dostu bir ülke olması ile bilinen Polonya; yurt dışı eğitimi için oldukça tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Para birimi Zloty olan ülke, diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam maliyetleri ve giderler açısından oldukça uygun bir ülkedir. Polonya Orta Avrupa'da yer almaktadır ve konumu itibari ile Avrupa'nın en gözde ülkelerinden biridir. Avrupa'nın dokuzuncu büyük ülkesi olan Polonya, pek çok kaliteli üniversiteye ve dil okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. Polonya’da yaklaşık 310 özel üniversite ve yüksekokul, 138 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Ülkenin nüfusu göz önüne alındığında yüksek sayılabilecek bu sayı, eğitim pazarında rekabeti artırmış ve Polonya üniversitelerinin fiyatlarının diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha düşük kalmasını sağlamıştır. Bunda elbette ülkenin genel sosyoekonomik koşullarının ve eğitim politikasının da payı vardır. Polonya, yükseköğretime büyük önem veren ülkelerin başında gelmektedir.

Polonya'da Eğitim
Polonya’da İngilizce, Lehçe ve bazı diğer dillerde eğitim almak mümkündür. İngilizce eğitim veren program sayısı 100’ün üzerindedir. Bologna Süreci'nde aktif rol alan Polonya'da  yükseköğretim kurumlarında eğitim alan öğrenciler pek çok değişim programından faydalanabilmektedir. Polonya, yurt dışında eğitim almak isteyen adaylar için pek çok açıdan avantajlı bir ülkedir. Avrupa'nın merkezinde bulunan konumu ve özellikle Schengen eğitim vizesi sayesinde kıtanın pek çok yerine seyahat edebilmenize olanak sağlar. Ayrıca Polonya yabancı öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni sağlamakta, bu sınır tatillerde 40 saate kadar çıkabilmektedir. Böylelikle Polonya'da okurken bir yandan çalışarak Euro kazanabilir, iş tecrübesi ve dil-iletişim becerilerinizi artırırken masraflarınıza da katkıda bulunabilirsiniz.

Polonya Üniversiteleri
Dünya'nın en kaliteli üniversiteleri arasında kendine yer bulan saygın Polonya üniversiteleri, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için biçilmiş birer kaftandır. Adam Mickiewicz Üniversitesi, Collegium Civitas Üniversitesi, Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi, Lodz Film Okulu, Lodz Teknoloji Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Varşova Üniversitesi Polonya'da kaliteli eğitim alabileceğiniz kurumlar arasında yer almaktadır. Mühendislikten sosyal bilimlere, tıp eğitiminden güzel sanatlara kadar bir çok programı bünyesinde barındıran Polonya okulları, ayrıca sınavsız eğitimleri ile dikkat çekmektedir.

Uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmek ve bilgi almak için İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız