DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Prag'da Üniversite Seçenekleri

Çekya’nın başkenti Prag, Orta Avrupa’nın politik, kültürel ve ekonomik merkezi konumundadır. Avrupa şehirleri arasında en çok ziyaret edilen beş şehirden biri olan Prag, sayısız kültür merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Prag’da dünya çapında çok önemli müzeler, galeriler ve pek çok tarihi yapı bulunur. Bunun yanı sıra, sistemli ve gelişmiş ulaşım ağı sayesinde şehirde hareket etmek kolaydır. Prag, ekonomik anlamda da pek çok Avrupa şehrine kıyasla çok daha makuldür.

 

Prag, aynı zamanda üniversite eğitimi almak için de ideal bir Avrupa şehridir. Çok sayıda kaliteli ve köklü üniversitesiyle sadece kendi vatandaşlarına değil, Prag’da üniversite yaşamını tercih edecek olan yabancı öğrencilere de muhteşem eğitim fırsatları sunmaktadır. İngilizce müfredatı gelişmiş, uluslararası alanda önemli faaliyetler yürüten ve dünya genelinde üst sıralarda yer alan üniversiteleriyle Prag, pek çok uluslararası öğrenci için önemli bir eğitim merkezidir.

 

Prag’da eğitim almayı düşünen öğrenciler için çeşitli alanlarda muhteşem yurtdışı eğitim seçenekleri sunan partner okullarımızdan Prag Ekonomi Üniversitesi (VŠE), 1953 yılında kurulmuş olup Çekya’nın ekonomi alanındaki en büyük devlet üniversitesidir. Prag Ekonomi Üniversitesi öğrencilerine lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim imkânı sağlamaktadır. Üniversite; Finans ve Muhasebe Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Fakültesi, İşletme Yönetimi Fakültesi, Bilişim ve İstatistik Fakültesi, İktisat Fakültesi ve İşletme Fakültesi olmak üzere altı fakülteye sahiptir. 15.000’den fazla öğrenciye eğitim imkânı sağlayan VŠE’de Çekçe, İngilizce, Rusça lisans eğitimi ve Çekçe ve İngilizce yüksek lisans eğitimi sunulmaktadır. Orta ve Doğu Avrupa genelinde alanındaki en iyi okullardan biri olarak kabul edilen Prag Ekonomi Üniversitesi, eğitim verdiği alanlara ilgisi olan öğrenciler için çok iyi bir tercih konumundadır. 

 

Partner okullarımızdan bir diğeri olan Prag New York Üniversitesi (UNYP) ise, 1998’den beri Orta Avrupa’da özellikle finans ve ekonomi alanında en iyi İngilizce müfredatlı yüksek öğretim seçeneklerini sunmaktadır. İşletme, İletişim, Finans, BT Yönetimi, Pazarlama, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Psikoloji alanlarına odaklanan üniversite; Lisans, Yüksek Lisans, MBA ve Doktora programlarını, Avrupa’daki ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pek çok prestijli üniversiteyle ortaklaşa sunmaktadır. 25 farklı ülkeden 125 öğretim üyesine ve 60 farklı ülkeden 800’ün üzerinde öğrenciye sahip olan UNYP, faaliyet gösterdiği alanlarda kaliteli İngilizce eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için harika bir seçenektir.

 

Prag’da üniversite yaşamıyla ilgili daha fazla bilgi almak ve partner okullarımızı daha yakından tanımak için tecrübeli ve uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Geleceğinizi vakit kaybetmeden planlamak için Draft Eğitim’i seçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız