DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Prestijli Eğitimi İle Milano Bicocca Üniversitesi'nin Kayıt Tarihi

İtalya'nın önde gelen Milano Bicocca Üniversitesi; İtalya'nın Milano şehrinde lisans, yüksek lisans ve yüksek lisans eğitimi veren bir devlet üniversitesidir. 1998’de eski Pirelli Fabrikası’nın son teknoloji ürünü bir komplekse dönüştürülmesiyle faaliyetlerine başlayan Bicocca Üniversitesi,  dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle bir araya gelme fırsatı sunan genç bir üniversitedir. 

Bicocca Üniversitesi, THE Times Higher Education tarafından açıklanan 50 yaş altındaki en iyi 150 üniversite arasında 55. Sırada olup 14 bölümünden 11’i “mükemmeliyet” derecesiyle nitelendirilmektedir. Üniversite’de Ekonomi, İstatistik, Hukuk, Tıp, Psikoloji, Temel Bilimler, Sosyoloji ve Eğitim gibi alanlarda 900’den fazla araştırmacı ve akademisyen görev yapmakta olup, 33.000 öğrencisinin 2.200’ü diğer ülkelerden gelmektedir. Üniversitenin Tıp Fakültesi, İngilizce dilinde Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için Avrupa'da alınabilecek en iyi Tıp eğitimlerinden birini sunmaktadır. Tıp eğitimi, modern teçhizatlarla donanan Papa Giovanni XXIII Hastanesi'nde verilmektedir. 3 yıl teorik ve 3 yıl pratik eğitim süreci ile şekillenen Tıp eğitimi sonrasında, üniversite öğrencilerine mavi diploma vermektedir. Mavi diploma; hem İtalya'da hem de Avrupa'nın diğer ülkelerinde herhangi bir engele takılmadan mezun kişilerin mesleklerini icra etmesine olanak sağlayan bir diploma türüdür. Ayrıca bu durum, eğitim sonrasında Türkiye'ye dönecek Türk vatandaşı öğrencilerimiz için de geçerlidir.

Yenilikçi Ve Saygın Bir Kurum
Milano Bicocca Üniversitesi, kurulduğu günden beri Avrupa ve dünyanın diğer yerlerindeki üniversitelerle bağlantı kurarak sınırlarının ötesine uzanmayı istikrarlı bir politika olarak sürdürmeyi hedefleyen prestijli bir kurumdur. Araştırma faaliyetlerinin her zaman küresel faaliyetler oldukları düşünüldüğünde, Bicocca’da pek çok proje ve inisiyatifte ortak çalışma yapan, öğretim kalitesini sürekli artırmayı hedefleyen öğretim üyeleri pek çok uluslararası araştırma grubuna mensuptur. Bu bağlamda üniversite bünyesinde eğitim ve öğrenim alanında bir çok önemli faaliyette bulunulmuştur. Ayrıca yeniliğe odaklanan Bicocca Üniversitesi’nde rekabetçi ve pratiği önemseyen bir anlayışla eğitim sunulmaktadır.

Kayıt tarihleri için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız