DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Tüm İtalya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Prestijli Fakülteleri İle Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler

Yurt dışında hukuk okumak pek çok öğrenci adayının hayalidir. Hem önemli bir meslek olması hem de meraklısı için çok tatmin edici, kendi içinde büyük bir dünyası olması buna sebeptir. Ülkemizde de kaliteli hukuk eğitimi imkanı bulunmasına rağmen pek çok öğrenci rotasını yurt dışında bulunan hukuk fakültelerine çevirmektedir. Çünkü yurt dışı okulları hem ciddi bir eğitim ve çalışma deneyimi imkanı sunuyor hem de mezuniyet sonrasında hukukçu adaylarına önemli kapılar açıyor. 

Avrupa’daki birçok ülkede kaliteli hukuk fakülteleri bulunmaktadır. Bu farklı farklı ülkelerin hepsinin kendilerine has avantajları, değişkenlikleri bulunmaktadır. İstekleriniz, hayalleriniz ve mevcut durumunuza göre bir seçim yapmak en önemli nokta. Buradan sonrası sizin beceriniz, çalışkanlığınız ve azminizle belirleniyor. 
Birlikte prestijli hukuk fakülteleri ile size yurt dışında kaliteli bir üniversite deneyimi sunan bu okullardan bazılarını kısaca inceleyelim. 

İspanya: Barselona Üniversitesi

Barselona Üniversitesi, Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumudur. Çok geniş bir eğitim-öğretim yelpazesi sunmaktadır. BÜ, İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için bir merkez işlevi görür. Üniversite bünyesinde yürütülen araştırma programlarının sayısı ve başarısı göz önüne alındığında, Barselona Üniversitesi Avrupa genelinde standartları belirleyen bir kurumdur. 

Bunun yanı sıra en az adını veren Barselona şehri kadar kozmopolit ve dışa dönük bir üniversitedir. Böylesi sosyal bir ortam, hukuk gibi beşeri bir bilim üzerine eğitim görecek öğrenciler için en elverişli alanlardan biridir. 

İtalya: Bari Üniversitesi

Bari “Aldo Moro” Üniversitesi 1925 yılında kurulmuştur. Üniversitenin adı, en ünlü öğrencilerinden biri olan Aldo Moro’dan gelir. Ünlü devlet adamı Aldo Moro, Bari Üniversitesi’nde Ceza Hukuku dersleri vermiştir.

Bari Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim programları bulunmaktadır. Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, doktora seviyesinde bilimsel araştırmalara büyük önem verilmektedir. Bari Üniversitesi’nin araştırma merkezleri son derece interaktif merkezler olup farklı departmanlar, üniversiteler ve diğer araştırma merkezleriyle sıkı bağlar içinde faaliyet göstermektedir.

Polonya: Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda yüksek yerlerdedir.

Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir.

Bize Ulaşın

Avrupa’daki kaliteli hukuk fakülteleri, prestijli yurt dışı üniversiteleri hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Buna adım atmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız