DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Prestijli Ve Saygın Çekya Üniversiteleri

Avrupa’nın en değerli ülkelerinden biri olan Çekya, Orta Avrupa’nın göz bebeği konumunda olan bir ülkedir. Kültürel mirası, tarihi dokusu, kendine has özellikleri ile Çekya, bugün pek çok kişinin görmek ve yaşamak istediği yerlerden biridir. Özellikle yurtdışında üniversite okumak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan prestijli ve saygın Çekya Üniversiteleri, eğitim alanında yaptığı reformlar ile adından söz ettirmektedir. Dünyanın pek çok yerinden öğrenciyi bünyesinde barındıran okulları ile ün salmış bu saygın kurumlar, müfredat açısından Avrupa standartlarında bir eğitim modeli sunmaktadır.

Çekya’da Yaşam Maliyetleri Nasıldır?

Yurtdışında ve Avrupa’da okul okumak isteyen pek çok kişinin aklına takılan ilk şeylerden biri, o ülkenin yaşam maliyetleridir. Çekya bu konuda diğer pek çok Avrupa ülkesine kıyasla daha düşük maliyetli imkanlar sunmaktadır. Yiyecek ve içecek konusunda uygun bütçeli seçenekler sunan Çekya, ulaşım konusunda da öğrenci dostu imkanlar tanımaktadır. Üniversiteleri ise yurtiçindeki pek çok okuldan daha düşük maliyetlidir. Ayrıca Çekya bir Avrupa ülkesi olduğundan dolayı, diğer Avrupa ülkelerine de ulaşım konusunda büyük avantajlar sağlar. Bu sayede öğrencilik hayatınızda pek çok ülkeyi keşfetme ve görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Çekya Üniversiteleri

Orta Avrupa’nın en değerli ülkelerinden biri olan bu güzel ülkenin üniversiteleri, Avrupa’nın en iyi okulları arasında yer almaktadır. Pek çok dünya sıralamasında yer alan okulları ile tanınan Çekya, Avrupa’da üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci için ideal bir tercihtir diyebiliriz. Peki bu saygın kurumlar hangileridir?

Prag Ekonomi Üniversitesi

Ülkenin en büyük Ekonomi okulu olan Prag Ekonomi Üniversitesi, 1953 yılında kurulmuştur. Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim imkanı sunan okulda yaklaşık 17.000 öğrenci mevcuttur. Avrupa Komisyonu tarafından “ECTS Etiketi” ve “DS Etiketi” ile onaylanmış olan okul, eğitim alanındaki güvenilirliğini ortaya koymaktadır.

Charles Üniversitesi

Dünyanın en eski üniversiteleri arasında yer alan Charles Üniversitesi, 1348’de kurulmuştur. Aynı zamanda saygın bir araştırma üniversitesi olan okul, Avrupa’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almayı başarmış bir kurum olarak ön plana çıkmaktadır. Uluslararası araştırmalarda yer alan okul, saygınlığını tüm dünyaya kanıtlamıştır. Charles Üniversitesi CERN araştırma kurumuna dahil olan kaliteli bir okuldur.

Prag New York Üniversitesi

1998’den bu yana Çekya’nın başkenti Prag’da eğitim hayatına başlayan Prag New York Üniversitesi ülkenin en iyi okullarından biridir. Daha çok İşletme, İletişim, Finans, BT Yönetimi, Pazarlama, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Psikoloji gibi bölümlerde eğitim veren okul, bu alanlarda başarıları ile ön plana çıkmaktadır.

Avrupa’nın en keyifli ve güzel ülkelerinden biri olan Çekya’da üniversite okumak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımızdan en sağlıklı bilgiyi detaylı bir şekilde alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız