DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Prestijli Yurt Dışı Üniversitelerinde  Psikoloji Eğitimi Almanın Şimdi Tam Vakti

Günümüzün en ilgi çekici alanlarından bir tanesi şüphesiz psikolojidir. Modern dünyanın sorunlarıyla birlikte psikoloji alanında eğitim almış uzmanlara duyulan ihtiyaç gittikçe artmaktadır. Psikoloji eğitimi almak yalnızca bir kariyer hedefi olarak değil, kendini geliştirmek açısından da oldukça önemlidir. Psikoloji alanında eğitim almış bir kimse insan benliğine dair yeni bakış açıları kazanır, gözlem ve analiz becerileri derinleşir ve eleştirel düşünmeyle sorunlara farklı yorumlar ve alternatif çözümler üretebilir. Yurt dışında psikoloji eğitimi almak ise yeni kültürlerle tanışmak, dil öğrenmek gibi avantajlarla birlikte kişinin ufkunu genişletmesine ve böylece eğitim aldığı alanda da daha çağdaş ve renkli bakış açılarına sahip olmasına olanak sağlar. Peki hangi kurumlarda kaliteli bir psikoloji eğitimi alınır?

Varşova Üniversitesi - Polonya
Varşova Üniversitesi, Polonya'nın en büyük üniversitesi olup devlet tarafından desteklenen bir kurumdur. Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Makedonya
Yurt dışında kaliteli ve uygun fiyatlarla psikoloji eğitimi almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretlerinin yanında öğrencilerine %100 burs imkanı da tanımaktadır. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi - Ukrayna
Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi, yüksek araştırma profili sergilemenin yanı sıra bugün Ukrayna’nın önde gelen akademik ve eğitim merkezleri arasında en üst sıradadır. 21 Nisan 1994’te “ulusal üniversite” unvanını almıştır. Ukrayna’nın bağımsızlığından itibaren ülkedeki akademik düşünce ve araştırmaların gelişiminde büyük bir misyon üstlenen TSDÜ, kurulduğu günden beri kendini sürekli geliştirerek dünya standartlarına sahip bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yurt dışında kaliteli bir psikoloji eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız