DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Psikoloji Eğitimini Uzaktan mı Kampüsten mi  Almak İstersiniz?

Yurt dışında Psikoloji eğitiminizi hem uzaktan hem de kampüsten alabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız. Bir çok kaliteli yurt dışı üniversitesi kampüs eğitiminin yanında uzaktan eğitim ile de öğrenci kabul etmektedir. Uzaktan eğitim bugün artık pek çok kişinin tercih ettiği bir eğitim modelidir. Üniversite eğitimini yarıda bırakarak iş hayatına atılmış, ekonomik nedenlerle eğitimini çalışarak sürdürmek zorunda olan, bir takım nedenlerle örgün eğitim alamayacak ancak eğitimini devam ettirmek isteyen insanlar için uzaktan eğitim oldukça iyi bir alternatiftir diyebiliriz. Türkiye'de sınavsız olarak uzaktan eğitim fırsatı dahi mümkün olmadığından, yurt dışında sınavsız ve devam zorunluluğu olmayan programlar dikkat çekici hale gelmiştir.

Hem Uzaktan Hem Örgün Öğretim İle Psikoloji Eğitimi

Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Balkanlar bölgesinde uzaktan eğitim ile Psikoloji okumak için ideal okullardan biridir. Vizyon Üniversitesi, Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı şehirde genellikle Türkçe konuşulmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi kaliteli bir eğitim kurumu olup bünyesindeki 4 fakülte kapsamında geniş çaplı yüksek öğrenim programları sunmaktadır. Üniversite aynı zamanda Türkçe eğitim akreditasyonuna sahiptir. Uzaktan eğitim alacağınız düşünülürse, eğitim dilinin Türkçe olması da sizin için büyük bir avantajdır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde hazırlanan ders programları ve müfredat, ülkemizde eğitim veren üniversitelerin ders programına tamamen uygun bir müfredattır.

Başka Hangi Bölümlerde Uzaktan Eğitim Vardır?

Pek çok bölümde bu eğitimi almanız mümkündür. Üstelik bunu dünyanın en kaliteli üniversitelerinden birinden mezun olarak yapabilirsiniz. Lisans eğitimi alabileceğiniz gibi, lisans tamamlama eğitimini de alabilmeniz mümkündür. Yani uzaktan eğitim, ön lisans mezunlarının lisans tamamlama işlemi için de çok iyi fırsatlar sunar. Ön lisans mezunu olup Dikey Geçiş Sınavı ile istediğiniz bölüme giremediyseniz, bu sisteme kayıt olabilirsiniz. Hukuk, Mimarlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Bölümlerinde uzaktan eğitimle diploma alma seçeneği bulunmaktadır. Üstelik bu kalifiye eğitimleri, üniversite sınavı derdi olmadan alabilirsiniz.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız