DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Puan Şartı Gerektirmeyen Üniversite Bölümleri

Yurt dışında eğitim almak için illa ki üniversite sınavlarından geçmeniz, bu sınavlarda yüksek başarı sağlamanız gerekmiyor. Dolayısıyla Avrupa’da lisans eğitimi artık çok daha kolay, yalnızca lise diplomanız ve not dökümünüzü sunarak başvurabileceğiniz sınavsız üniversiteler, puansız bölümler var. Yurt dışında okumak hayalinizi, sınav stresi ve kaygısı gibi konular sebebiyle ertelemek, ötelemek durumunda değilsiniz artık. Bu üniversiteler yurt dışında üniversite eğitimi hayalinizi kolaylaştırmakla kalmıyor, her önemli bölümde sınavsız eğitim almanıza da olanak tanıyor. Sınavsız tıp bölümleri, puansız tıp enstitüleri yeni öğrenci adaylarını bekliyor. 

Başvuru için gitmek istediğiniz üniversiteye lise diplomanızı ve not dökümünüzü sunuyorsunuz. Ayrıca ilgili üniversitenin eğitim diline göre dil yeterliliğinizi de belgeliyorsunuz. Eğer bir yeterliliğiniz yoksa, hazırlık sınıfına katılıyorsunuz. Sınavsız üniversitelere başvurmak, başlamak aşağı yukarı böyle bir şey. 

Bu okulları daha çok Doğu Avrupa, Baltık ve Balkan ülkelerinde bulabilirsiniz. Buradaki eğitim sistemine göre üniversiteye girmek için yabancı öğrencilerin sınava girmesine gerek olmuyor. Hem ülkeler kalifiye iş gücü kazanma imkanı buluyor, hem de sınav stresi yüzünden üniversite eğitimi alamayan gençler bu yolla üniversite hayallerini gerçekleştiriyor. 

Sınavsız, puansız tıp okuyabileceğiniz bölümleri olan bazı sınavsız üniversitelerden bahsedelim şimdi… 

Vilnius Üniversitesi, Litvanya

Litvanya'nın en büyük bilimsel kurumudur. Adında yer aldığı üzere ülkenin başkenti olan Vilnius’ta yer almaktadır. Kuruluşu 16. yüzyıla dayanan köklü bir üniversitedir. Bilim ve araştırma faaliyetlerinde tüm ülkede lider konumdadır. Akademik özgürlük ve fikir çeşitliliği, değişen dünyada zorluklarla başa çıkma yeteneği, sosyal sorumluluk bilinci gibi değerler üniversitenin temel değerleridir.  Kurum mülkleri; 12 fakülte, 7 enstitü, 2 üniversite hastanesi, 4 fakülteler arası öğretim ve araştırma merkezi, Litvanya'nın en eski kütüphanesi, modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve kiliseden oluşmaktadır.

Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya

Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasındadır. Lodz Üniversitesi’nde tıbbi ekiplere sunulmuş olan profesyonel eğitim sürekli geliştirilir. Eğitim süreci, ulusal sağlık sistemlerine bağlı çalışabilecek nitelikli uzmanlar yetiştirmeye odaklanmıştır. Eğitim olanakları, AB kararları kapsamında, Polonya hükümetinin onayladığı kararlara uygun olarak güncellenmektedir. Polonya’nın 1 Mayıs 2004’teki AB’ye girişinden beri, Lodz Tıp Üniversitesi’nden alınan dereceler otomatikman 25 AB üyesi ülkede tanınır. 

Draft Eğitim Danışmanlık

Avrupa’da sınavsız üniversiteler, mühendislik ve tıp bölümleri, uygun fiyatlı ülkeler ve okullar hakkındaki sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın. Bunun için sitedeki online iletişim formunu doldurabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız