DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Puansız Özel Üniversiteler: Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Üniversite eğitimi almak, iyi bir meslekte çalışmak, iyi bir gelir elde etmek, kendimizi kültürel anlamda geliştirmek istiyorsak yapmamız gereken bir şeydir. Ülkemizde ise bunun yolu, küçük yaşlardan itibaren başlayan bir sınav maratonuna hazırlanmaktan geçiyor. Henüz oturmamış, sürekli değişen ve belki de her geçen yıl daha karmaşık bir hal alan bir eğitim sisteminde öğrenciler hayallerindeki mesleğe ulaşmak için sayısız sınava giriyor ve iyi puanlar almakla da yetinmeyip birbirleri ile yarışmak mecburiyetinde bırakılıyorlar. 

Yurtdışında ise durum daha farklı. Öğrenciler hayallerinde mesleğin eğitimini almak için uzun ve stresli bir sınav sürecine girmek zorunda değiller. Puan sistemi ile yargılanmayan öğrenciler istedikleri bölümde eğitim alabiliyorlar. Bizim ülkemizden de yeterli puanı alamayan veya yeterli puan alsa bile Avrupa standartlarında eğitim almak isteyen öğrenciler yurtdışında kaliteli okulları tercih ederek eğitimlerini tamamlayabiliyorlar. 

Türk öğrencilerin yurtdışında eğitim almak için en çok tercih ettikleri üniversitelerden biri Uluslararası Vizyon Üniversitesi. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, hem yurtdışında okumak hem de yabancılık çekmek istemeyen Türk öğrenciler için en doğru seçenek. Gostivar şehrinde Türk nüfusu oldukça yoğunlukta olup Türkçenin yaygın konuşulduğu bir yerdir. Türkçe eğitim veren ve Türkiye’deki ders programlarına uygun hazırlanan eğitim programları sayesinde Vizyon Üniversitesi’nden mezun olan Türk öğrenciler YÖK tanınırlığı konusunda da sıkıntı yaşamamaktadırlar. Eğitim dilinin Türkçe olması, şehirde Türk nüfusunun yoğunlukta olması size kolayca adapte olma avantajı sağlayacaktır. 

4 fakültede lisans tamamlama, lisans, uzaktan eğitim, yüksek lisans, doktora gibi eğitim programları bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Bologna sürecine dahil olan, Avrupa’da tanınırlığı bulunan kaliteli bir üniversitedir. Eğitim, öğretim ve araştırmada evrensel ölçüt ve etik değerleri benimsemiş olan Vizyon Üniversitesi’nde aralarında uzman isimlerden eğitim alırken öğrenciye verilen değeri sonuna kadar hissedebilirsiniz. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara, İstanbul ve İzmir’de hizmet verdiğimiz Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en uygun bölüm ve eğitim programını seçmenizde yardımcı olacak, ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiyi aktaracaktır. Kariyerinizi belirlerken profesyonel bir destek almak isterseniz sizi Draft Yurtdışı Eğitim’e bekleriz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız