DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
QS Dünya Üniversite Sıralamaları Nedir?

Quacquarelli Symonds (QS) şirketi tarafından çeşitli akademik kriterlere göre yapılan üniversite sıralamasına "QS Dünya Üniversite Sıralamaları" denir. Uluslararası Sıralama Uzman Grubu (IREG) onayını alan tek uluslararası sıralamadır. Bu sıralamaya göre dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi belirlenmiştir. Peki bu kurumlar hangileridir? Bu üniversitelerde sınavsız eğitim mümkün müdür?

Sumy Devlet Üniversitesi
Sumy Devlet  Üniversitesi; Sumy şehrinde, Ukrayna'nın Kuzey doğusunda yer almaktadır. 1948 yılında eğitim vermeye başlayan Sumy Devlet Üniversitesi akreditasyon düzeyi oldukça yüksek olan bir üniversitedir. 2015 yılından itibaren Sumy State University, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversitelerinin dizinine dahil edilmiştir. Kaliteli eğitimleri ile sürekli olarak dereceye giren üniversite 50’den fazla yabancı ülkeden öğrenci kabul eden bir eğitim kurumudur. 45 anadalda Lisans  eğitimi şansı sunan üniversite oldukça geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Sumy Devlet Üniversitesi'nde sınavsız eğitim almanız mümkündür.

Çek Teknik Üniversitesi
Prag’da bulunan Çek Teknik Üniversitesi (CTU) 300 yıldan uzun bir geleneğe sahip, uluslararası alanda kabul görmüş bir yükseköğrenim ve araştırma kurumudur. Avrupa'nın merkezinde yer alan CTU, Prag'ın güzel tarihi kent merkezinde harika bir konumda rahat ve uygun fiyatlı bir yaşam olanağı sunmakla kalmaz, aynı zamanda çok geniş bir yelpazedeki teknik eğitim olanaklarıyla muhteşem kariyer fırsatları sunar.

Letonya Üniversitesi
Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuş olup 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin en büyük ve önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından akredite edilen 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunulmaktadır. Letonya Üniversitesi sınavsız eğitim alabileceğiniz bir diğer saygın kurumdur.

Riga Teknik Üniversitesi
Riga Teknik Üniversitesi, Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralaması 2016-2017'de 800+ bandında yer almaktadır. QS World University sıralamasının 2018 versiyonunda ise 651-700 aralığına yerleşmiştir. RTU, EECA (Doğu Avrupa ve Orta Asya) üniversiteleri arasında 64. sırada yer alarak, Letonya’nın en iyi ikinci (Letonya Üniversitesi'nin arkasında) ve Baltık ülkelerinin en iyi 7. üniversitesi olmuştur. Webometrics sıralaması da RTÜ’yü LÜ’den sonra Letonya'nın ikinci en iyi üniversitesi ilan etmiştir. RTÜ’nün 2016 itibariyle mevcut öğrenci sayısı yaklaşık 15.000 olup dinamik bir atmosfer sunmaktadır. Üniversitede toplam 572 akademisyen görev yapmaktadır. Araştırma ekibi ise toplamda 611 kişiden oluşmaktadır. RTÜ’den alınan diplomalar uluslararası alanda geçerlidir.

Yurt dışında kaliteli bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız