DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Riga Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik Okumayı Düşündünüz Mü?

Litvanya ve Estonya ile masallara yakışan güzellikteki üç Baltık ülkesinden biri olan Letonya’nın başkenti Riga, bölgenin en yüksek çeşitlilik arz eden, en kozmopolit kentidir. Geçmişten beri bir liman kenti olan Riga, Daugava Nehri ile Baltık Denizi’ne açılır. Kökeni çok eskilere dayanan ve iyi korunmuş bir tarihe sahiptir, öyle ki Riga’ya ayak bastığınız anda Orta Çağ kentlerinin kendine has dokusunu ve atmosferini yaşayabilir, bir masal diyarına geldiğinizi düşünebilirsiniz. 

Doğal ve tarihi güzellikleriyle köklü kültürünün yanı sıra Riga, günümüzde Baltık Bölgesi için çok önemli bir kenttir. Riga’nın bölgenin ekonomik merkezi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kentin ekonomik faaliyetleri lojistik, teknoloji ve gıda ürünleri açısından gelişmiştir. Bunda Riga’nın köklü üniversitelerinin payı hiç kuşkusuz yadsınamaz. 

Letonya, sınavsız yurtdışı eğitim seçenekleri açısından zengindir. Ülkede bulunan Riga Teknik Üniversitesi, ISMA Üniversitesi ve Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, Avrupa standartlarında eğitim veren, çok nitelikli okullardır. Bu yazımızda yurtdışında mühendislik okumayı düşünenler için Riga Teknik Üniversitesi’ndeki mühendislik fırsatlarını derledik.

Riga Teknik Üniversitesi, 1862’de kurulmuş olup bölgenin en eski teknik üniversitesidir. Mevcut durumda Mimarlık Fakültesi ve Kent Planlama, Yapı ve İnşaat Fakültesi, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi, Elektrik ve Telekomünikasyon Fakültesi, Mühendislik Ekonomisi Fakültesi, E-Öğrenme Teknolojileri ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Güç ve Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Ulaştırma ve Makine Mühendisliği Fakültesi olmak üzere 9 fakülte ile faaliyet göstermektedir.

Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralaması (2016-17) ve QS World University Rankings 2018 sıralamasında dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan Riga Teknik Üniversitesi, en iyi 500 üniversiteden biri olma yolunda ilerlemektedir. Üniversitede 15.000 öğrenci eğitim almakta, 572 akademisyen ve 611 araştırmacı RTÜ bünyesinde görev yapmaktadır.

Muazzam teknolojik olanakları ve sürekli inovasyon anlayışıyla RTÜ, yurtdışında mühendislik eğitimi için harika bir seçenektir. Üstelik bu üniversiteye sınavsız kayıt yaptırarak eğitim almaya başlayabilirsiniz! RTÜ’den alacağınız diplomalar uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Letonya’da mühendislik okumayı düşünüyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ayrıcalığıyla sunduğumuz özel yurtdışı eğitim fırsatlarımız için uzman danışmanlarımızla görüşebilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Acele edin, kontenjanlarımız sınırlı!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız