DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Roman Polanski'nin Okulunda Eğitim Almak:  Lodz Film Okulu

Lodz Film Okulu; geleceğin aktörleri, yönetmenleri, fotoğrafçıları, kamera operatörleri ve televizyon personeli için önde gelen Polonya film akademisidir. 8 Mart 1948'de kurulmuş olup, şehrin en önemli yükseköğrenim kurumudur. 1958 yılına kadar okul, iki ayrı eğitim verdi: biri oyuncular için, diğeri sinemacılar için. Kurum ve Polonya sinema endüstrisi, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Varşova yakınındaki Lodz şehrine taşındı. O dönemin en önemli mezunları arasında Andrzej Munk, Janusz Morgenstern, Andrzej Wajda ve Kazimierz Kutz bulunmaktadır. 1954'te Roman Polanski onlara katıldı.

Lodz Film Okulu Hakkında
Okulda film yönetmenliği, sinematografi, animasyon, film prodüksiyonu, oyunculuk, kurgu, senaryo yazarlığı ve hareketsiz fotoğrafçılık dersleri verilmektedir. 5 yıllık eğitim süresini başarıyla tamamlayanlar MA derecesi alırlar. Yaklaşık 400 öğrenciye uygulamalı eğitim verilen okulda 35 mm, HD ve dijital kamera ile çekim yapmaya odaklanılır. Işıklandırma ekipmanı, film stüdyoları, televizyon stüdyoları, kurgu odaları, ses stüdyosu, gösterim odaları, film arşivi, öğrenci tiyatrosu, öğrenci yurdu gibi diğer olanaklar da mevcuttur. Okulun üç Oscar ödüllü mezunu vardır: Roman Polanski, Andrzej Wajda ve Zbigniew Rybczyński, mezun Krzysztof Kieślowski ise Oscar'a aday gösterildi. Polanski ve Wajda, sırasıyla 2002 ve 1981'de Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye'yi kazandı.

Polonya Hakkında
Öğrenci dostu bir ülke olması ile bilinen Polonya; yurt dışı eğitimi için oldukça tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Para birimi Zloty olan ülke, diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam maliyetleri ve giderler açısından oldukça uygun bir ülkedir. Polonya Orta Avrupa'da yer almaktadır ve konumu itibari ile Avrupa'nın en gözde ülkelerinden biridir. Avrupa'nın dokuzuncu büyük ülkesi olan Polonya, pek çok kaliteli üniversiteye ve dil okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. Polonya’da yaklaşık 310 özel üniversite ve yüksekokul, 138 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Polonya’da İngilizce, Lehçe ve bazı diğer dillerde eğitim almak mümkündür. İngilizce eğitim veren program sayısı 100’ün üzerindedir. Bologna Süreci'nde aktif rol alan Polonya'da  yükseköğretim kurumlarında eğitim alan öğrenciler pek çok değişim programından faydalanabilmektedir. 

Yurt dışı eğitimi hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız