DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Roman Polanski'nin Okulunda Eğitim Almak İster miydiniz?

Dünya'nın en ünlü yönetmenlerinden biri olan Roman Polanski'nin okuduğu okulda eğitim almak ister miydiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Eğer yurt dışında sinema eğitimi almak istiyor ve bunu kaliteli bir kurumda gerçekleştirmek istiyorsanız Lodz Film Okulu sizin için en uygun seçeneklerden biridir. Lodz Film Okulu; geleceğin aktörleri, yönetmenleri, fotoğrafçıları, kamera operatörleri ve televizyon personeli için önde gelen Polonya film akademisidir. 8 Mart 1948'de kurulmuş olup, şehrin en önemli yükseköğrenim kurumudur. 1958 yılına kadar okul, iki ayrı eğitim verdi: biri oyuncular için, diğeri sinemacılar için. Kurum ve Polonya sinema endüstrisi, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Varşova yakınındaki Lodz şehrine taşındı. O dönemin en önemli mezunları arasında Andrzej Munk, Janusz Morgenstern, Andrzej Wajda ve Kazimierz Kutz bulunmaktadır. 1954'te Roman Polanski onlara katıldı.

Polonya'da Üniversite Eğitimi
Polonya’da eğitim ve öğretim imkanları oldukça geniştir. Resmi Dili Lehçe olmasına rağmen çok sayıda üniversitenin İngilizce eğitim verdiği Polonya’da eğitim ve yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olması ve yüksek eğitim kalitesi birçok değişik ülkeden öğrencileri Polonya'da eğitim almaya çekmektedir. Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen adayların lise mezunu olmaları yeterlidir. Öğrencilerin ayrıca Türkiye'de üniversite sınavında başarılı olmuş ya da bir üniversiteye yerleştirilmiş olmaları şartı aranmamaktadır.

Polonya’da eğitim almak üzere başvuru yapan adaylar lisede almış oldukları dersler, başarı durumları, yeterlilikleri ve tercihleri doğrultusunda Polonya üniversitelerine yerleştirilmektedir. Polonya’da üniversite eğitimi İngilizce ya da Lehçe olarak alınabilmektedir. Polonya üniversite eğitim sisteminde lisans eğitimi 3 yıl sürer. 

Polonya Hakkında
Orta Avrupa’da bulunan ve Avrupa’nın gelişen yüzü olan Polonya, Almanya’nın doğusunda, Rusya’nın batısında ve Baltık Denizi’nin güneyinde bulunmaktadır. Avrupa’nın dokuzuncu büyük ülkesidir. Polonyalılar Slav kabul edilmekte olup nüfusun %98’ini Polonyalılar meydana getirir. Geri kalan küçük bir bölümünü ise Almanlar, Ukraynalılar ve Belarus kökenliler teşkil eder. Polonyalıların %65’e yakını genç olup, 15 ila 60 yaş grubu arasındadır. Polonya’nın başkenti Varşova’dır. Diğer önemli şehirleri ise; Lodz, Krakow ve Gdansk’tır. Polonya, Avrupa’daki en düşük suç oranlarından birine sahiptir. Bu nedenle güvenli ülkeler arasında yer almaktadır. Polonya yaşamak için en ucuz AB ülkelerinden biridir. Her ne kadar AB’ye kıyasla çok ucuz da olsa Türkiye ile hemen hemen aynı seviyede bir fiyat endeksi bulunmaktadır.

Yurt dışında sinema eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız