DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Bilgisayar Mühendisliği Okuyun

17 milyon kilometre karelik alanıyla dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, eğitim alanında da büyük ve adından söz ettiren okullara sahiptir. Özellikle Mühendislik gibi alanlarda kalifiye bir eğitim imkanı sunan Rusya'da Bilgisayar Mühendisliği bölümü okumak, pek çok öğrencinin hayalidir. Gerçekleştirmesi çok zor olmayan bu hayal, kariyerinde iyi bir yere gelmek isteyen kişiler için önemli bir basamak olmalıdır diyebiliriz.

Rusya'da Öğrencilik Hayatı

Rusya öğrencilik hayatının en keyifli geçirildiği ülkelerden biridir. En büyük şehirleri arasında Moskova, St. Petersburg, Nijni Novgorod, Kazan, Krasnodar, Novosibirsk, Rostov, Astrahan bulunan ülkenin öğrenci dostu oluşu da, yurtdışında okul okumak isteyen kişiler için önemli bir kıstastır. Anadilinin Rusça olduğu ülkede yaygın olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca da konuşulmaktadır.

Günümüz yapay zekasının hızla geliştiği bir teknolojide, Bilgisayar Mühendisliği alanının önemi tartışmaya kapalı bir konudur. Özellikle yazılım, programlama, veri tabanı gibi alanlarla ilgilenen bu bilim dalı, saygınlığını her zaman koruyan bir alandır. Rusya mühendislik konularında uzman kişiler yetiştiren okullara ev sahipliği yaptığından dolayı, gönül rahatlığı ile eğitim alabileceğiniz ülkelerin başında gelmektedir. Peki bu kurumlar hangileridir?

Kazan Devlet Teknik Üniversitesi ve Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi

Yurtdışında teknik üniversite okumak isteyen sayısız öğrencinin tercihi olan Rusya'nın en önemli okullarından biri Kazan Devlet Teknik Üniversitesi'dir. 1932 yılından beri faaliyette olan Kazan Teknik Üniversitesi, Rusya'nın en eski okulları arasında yer almaktadır. Bünyesinde 150 profesörün, 600 doçentin ve 3000 personelin bulunduğu okulun, bugüne kadar 80000 kadar mezunu bulunmaktadır.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi ve Bilgisayar Mühendisliği

Rusya, sadece lise diplomanız ile üniversite eğitimi alacağınız okullara ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite sınavı olmadan Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alacağınız kurumların başında gelen Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi, 1930 yılından bu yana faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur. Rusya üniversiteleri arasında yapılan yarışmalarda binlerce ödülü müzesine götürmeyi başaran okul, ICO 9001:2000 sertifikasına sahip bir teknik üniversitedir.Ayrıca bu saygın kurum Microsoft IT Academy programı dahilinde yazılım ve donanım eğitimi veren az sayıdaki kurum arasında kendine yer edinmiştir.

Novosibirsk Devlet Üniversitesi ve Bilgisayar Mühendisliği

Rusya’da bulunan okul, 1958 yılında Sovyetler Birliği kararıyla ulusal araştırmayı geliştirmek amacıyla kurulmuş bir devlet okuludur. Rusya’daki Sibirya bölgesinin en iyi üniversitesi olarak kabul gören Novosibirsk Devlet Üniversitesi, geleceğin saygın bilgisayar mühendislerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Rusya'da harika bir Bilgisayar Mühendisliği eğitimi almak ve diğer mühendislik dalları hakkında detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız